Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Święto Rodzin i Małżeństw oraz poświęcenie kamienia węgielnego

2019-08-29
W piękne czwartkowego popołudnie do naszej kaplicy przybywają małżeństwa i całe rodziny. Pośród nich ks. bp Wiesław, duszpasterze parafii oraz zaproszeni księża. 29 sierpnia dla naszej wspólnoty parafialnej był dniem szczególnym, bo dniem poświęconym Rodzinom i Małżeństwom.
Podczas Mszy św., której przewodniczył ks. bp Wiesław małżonkowie naszej parafii odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a kapłani wspierali ich modlitwą. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup wręczył świecę czterem małżeństwom, które rozpoczęły pilotaż nowego kręgu Domowego Kościół i pobłogosławił im na drodze formacji.

Po wspólnej Eucharystii przeszliśmy na teren naszej budowy, aby w miejscu przyszłej kaplicy poświęcić tablicę z kamieniem węgielnym oraz wmurować akt erekcyjny. To ważne, historyczne wydarzenie dla naszej wspólnoty. Cieszy, że w uroczystości wzięło udział wielu parafian, a także kapłani z ks. prał Stanisławem Majewskim, naszym dziekanem na czele. Ksiądz Biskup pozdrowił wszystkich obecnych i pobłogosławił nam na trudy dalszej budowy.

Po uroczystościach wszyscy zgromadzeniu udali się na nasz teren zielony na wspólną agapę w formie grilla. Spotkanie, rozmowy i biesiadowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Za wszelkie dobro dziękujemy Panu Bogu, a parafianom dziękujemy za pomoc w organizacji i przebiegu wydarzenia.
 
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies