Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Odpust ku czci św. Andrzeja

2019-11-27
Św. Andrzeju Apostole - módl się za nami
Wpatrujemy się w św. Andrzeja Apostoła, naszego patrona i upraszamy jego wstawiennictwa w sprawach naszej parafii i naszych rodzin. Nasz Patron staje się naszym wzorem w trosce o naszych bliskich. Poznaje Pana Jezusa, w którym rozpoznaje swojego Pana i Zbawiciela. Biegnie do swojego brata Piotra i przekazuje mu dobrą nowinę, a następnie prowadzi go do Jezusa. Daje mu największy dar jako brat i jako pierwszy apostoł Pana Jezusa.

30 listopada jak co roku przeżywamy nasz odpust parafialny, a więc święto naszego Patrona. Chcemy więc sprawować uroczystą Eucharystię ku Jego czci. Zaprosiliśmy więc ks. bpa Józefa Szamockiego, aby przewodniczył uroczystości oraz kapłanów naszego dekanatu i gości, aby modlili się w naszej intencji i świętowali razem z nami. Kochani wraz z ks. Kamilem pragnę zaprosić także Was wszystkich, naszych Parafian i Gości do wspólnej modlitwy i świętowania. Msza św. rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy proszę zostać w kaplicy na wspólnej agapie, czyli kawie i ciastku.

Do wspólnego świętowania imienin św. Andrzeja zapraszamy także dzieci. Oczywiście zapraszamy na sumę odpustową, ale także wcześniej na godz. 9.00 do Kinder Parku przy ul. Polnej. Tam zaplanowaliśmy dla dzieci zabawę i wspólną integrację, która potrwa do godziny 11.30.

Kochani zapraszamy Was wszystkich, aby dzień naszego odpustu był naszą wspólną radością, abyśmy jeszcze lepiej poznali naszego Patrona św. Andrzeja, a także za jego wstawiennictwem powierzyli dobremu Bogu wszystkie nasze intencje i sprawy, wspólnotowe i osobiste.
 

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies