Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Matce Bożej zawierzamy naszą Ojczyznę

2020-05-01
Rozpoczynając piękny miesiąc maj wpatrujemy się w Maryję, która jest Królową Polski. Od wieków drogi i dzieje naszej Ojczyzny bardzo blisko związane są z Matką Bożą, która oręduje za nami u swojego Syna.
Szczególnie teraz tak bardzo nam potrzeba Jej matczynej pomocy, prosimy więc, aby ustała epidemia, która dotyka nas zdrowotnie, społecznie i gospodarczo. W tym roku z racji na niedzielę 3 maja, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona została na sobotę 2 maja. W tym dniu modlić się będziemy szczególnie za naszą Ojczyznę, za naszych rządzących i wszystkich Polaków, aby Pan Bóg przez ręce Maryi nam wszystkim błogosławił, a zwłaszcza by ustała epidemia koronawirusa.

Miesiąc maj to wyjątkowy miesiąc modlitwy maryjnej. Każdego dnia w kościołach, przydrożnych kapliczkach i krzyżach ludzie gromadzą się, aby sprawować nabożeństwo majowe. Śpiewane wezwania Litanii Loretańskiej ukazują tytuły i zasługi Matki Bożej, która wstawia się za nami u swojego Syna.

Także w naszej wspólnocie parafialnej każdego dnia będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Po Mszy św. o 17.00, a przed o 18.00 w niedzielę i dni powszednie będziemy wystawiać Najświętszy Sakrament i wspólnie śpiewać litanię. Chcemy to czynić w naszych intencjach prosząc za nasze rodziny, naszą wspólnotę parafialną i za wszystkich mieszkających na naszym osiedlu. Zapraszam więc Kochani do wspólnej, tradycyjnej modlitwy ku czci Maryi, naszej najlepszej Matki do kaplicy, a także w czasie epidemii w naszych domach i rodzinach, aby zachować ostrożność. Maryjo Królowo Polski – módl się za nami.
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies