Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Jestem Dobrym Pasterzem i znam owce moje

2020-05-02
Każdego roku IV Niedziela Wielkanocna poświęcona jest Dobremu Pasterzowi. Pan Jezus sam kilka razy w Ewangelii nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który pasie swoje owce na dobrych, zielonych pastwiskach. Stwierdza, że bardzo dobrze zna swoje owce, a one też znają swojego Pasterza i ufają Mu i idą za Nim.
Ten piękny obraz ukazuje nam wspólnotę Kościoła, której przewodzi sam Pan Jezus. Przy Nim możemy czuć się bezpieczni, gdyż opiekuje się każdą ze swych owiec. Ukazuje to fragment Ewangelii, który opisuje poszukiwania jednej zagubionej owcy, gdzie Pan Jezus na chwilę pozostawia resztę owiec, a kiedy odnajduje tę zagubioną to raduje się i wraca do owiec.

Niedziela Dobrego Pasterza to także szczególna okazja do modlitwy za kapłanów, którzy współcześnie stają się pasterzami dla wspólnot, którym służą. To także okazja do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby kapłańskiej. Nasza wspólnota parafialna powiększa się z miesiąca na miesiąc. W tej chwili posługujemy z ks. Kamilem, pomaga nam często ks. Michał. Potrzeba więc kapłanów, którzy posługiwać będą wspólnotom, pracując w parafiach, w szkołach, na uniwersytetach. Prosimy więc o modlitwę za nas, ale także o liczne, dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies