Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Informacje parafialne związane z epidemią Covid 19.

2020-10-24
Drodzy Parafianie i Przyjaciele
 1. Trwamy w trudnym czasie epidemii. Każdego dnia słyszymy o kolejnych chorych, a także ofiarach. Dlatego zachęcam do gorliwej modlitwy i postu w intencjach chorych prosząc o uzdrowienie, zmarłych prosząc o życie wieczne oraz o ustanie epidemii. Zawsze, kiedy trwała epidemia czy wojna wierni łączyli się we wspólnej modlitwie, proszę byśmy każdego dnia łączyli się w modlitwie w godzinie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 ofiarowując 10tkę różańca św.
   
 2. Według obostrzeń podczas Mszy św. i nabożeństw w kościołach może przebywać 1 osoba na 7m². W związku z tym w naszej kaplicy św. Andrzeja Apostoła we Mszy św. mogą uczestniczyć 34 osoby. Gdyby dla kogoś nie starczyło miejsca w kaplicy wyłożone są krzesełka, proszę siadać na zewnątrz z zachowaniem odległości min. 2 metrów. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa.
   
 3. Ks. Bp. Wiesław udzielił na ten czas dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Chcemy więc wrócić do transmitowania Mszy św. o godz. 10.00 on-line na naszym parafialnym facebooku, aby osoby pozostające w domu mogły przyjąć Komunię duchową.
   
 4. Podczas przyjmowania Komunii św. na każdej Mszy św. będziemy tworzyć 2 kolejki. Po lewej stronie osoby przyjmujące na rękę, po prawej osoby przyjmujące do ust. Gdy Msze sprawuje 2 księży to 1 ksiądz udziela osobom na rękę, a drugi do ust. Gdy jest 1 ksiądz najpierw Komunię przyjmują osoby na rękę, wcześniej dezynfekując dłonie. Dziękujemy za zrozumienie.
   
 5. Proszę, abyśmy zdrowi wspierali tych, którzy są chorzy lub pozostają na kwarantannie. Pomóżmy zrobić zakupy, wyjdźmy z psem, czy pomóżmy zorganizować leki. To wyraz naszej jedności, ale także wypełnienie przykazania jedności.
   
 6. W związku z zakazem wydanym przez Wojewodę Kujawsko Pomorskiego do niedzieli 15 listopada odwołujemy wszystkie zajęcia Centrum Aktywności Lokalnej oraz Lokalnej Grupy Działania dla Seniorów.
   
 7. My Wasi duszpasterze pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie i służymy pomocą. Niech Pan Jezus nas umacnia swoją łaską, oddala od nas lęk i chorobę i zachowa w nas żywą wiarę.
     Ks. Proboszcz i Ks. Łukasz

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies