Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   (nie) Zielony Jar - dbajmy o piękny świat i przyrodę wokół nas

2018-05-11
Już św. Franciszek w swojej duchowości pokazał, że człowiek powinien być przyjacielem przyrody. Piękny świat, który został stworzony przez Pana Boga ma służyć i cieszyć człowieka. Trzeba więc, abyśmy o niego dbali. Dlatego też zmotywowani postawą św. Franciszka jako wspólnota tutaj na Jarze chcemy dbać o przyrodę i wspólnymi siłami wysprzątać nasze osiedle.
Jar to najmłodsze osiedle w mieście, posiada wiele terenów zielonych, na których w czasie budowy nowych bloków nagromadziło się wiele śmieci.

W związku z tym w dniu 12 maja o godzinie 9.00 rozpocznie się Akcja (nie)Zielony Jar. Ma ona na celu zaangażować mieszkańców osiedla na posprzątanie otaczających terenów zielonych. Inicjatorami Akcji są, rada parafialna wraz z całą wspólnotą parafii św. Andrzeja Apostoła i mieszkańcy osiedla.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się otrzymać bezpłatnie od miasta kontenery na śmieci oraz worki i rękawiczki. Chcieliśmy podziękować za pomoc w realizacji Akcji (nie)ZIELONY JAR wiceprezydentowi Torunia Panu Zbigniewowi Fiderewiczowi oraz dyrektorowi Wydziału Gospodarki Komunalnej Panu Marcinowi Kowallkowi , Miejskiemu Zarządowi Dróg (za udostępnianie miejsc na kontenery), bez których akcja nie doszłaby do skutku.

Św. Franciszku, patronie ekologii - módl się za nami
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies