Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Potrafimy się wspólnie bawić

2018-06-13
Kilka tygodni przygotowań, wiele dobra od naszych dobroczyńców i sponsorów, wkład wielu osób wspomagających organizację. To wszystko dla wspólnego dobra, aby II Rodzinny Festyn Parafialny jak najpiękniej się udał, ku radości mieszkańców naszego osiedla, zwłaszcza tych najmłodszych. Zdecydowanie było warto, gdyż był to piękny, udany czas.
Na gorąco chcemy więc za dobro dziękować wszystkim, który włączyli się w organizację festynu. Wielokrotnie pokazaliśmy, że nasza wspólnota parafialna jest bardzo prężna i mamy wśród nas wiele osób chętnych do działania i dawania z siebie. Dlatego jako proboszcz pragnę na początku podziękować uczestnikom Rady Parafialnej, można powiedzieć najbliższym współpracownikom, bo to z ich inicjatywy i przez ich pracę festyn był możliwy. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się poświęcając swój czas, ale też tym, którzy postanowili przyjść i wesprzeć budowę naszej świątyni. 

Z pewnością festyn byłby bardzo ubogi gdyby nie nasi dobroczyńcy, czyli firmy przede wszystkim działające na Jarze. Pragniemy dziękować właścicielom sklepu Intermarche, za użyczenie terenu oraz zapewnienie pomocy w organizacji gastronomi podczas festynu. Dziękujemy właścicielom firmy Budtech, którzy mocno wsparli organizacje dmuchańców dla dzieci. Nasz festyn wsparł także TTBS fundując bardzo wiele fantów na loterię. Wspomogli nas stomatolodzy Sobczyk Dental Care, który wspomaga nas przez cały rok i Happy Dent, a także nasza kawiarnia Caffe w Obłokach. Swoim wsparciem obdarzyła nas nasza restauracja i piekarnia Piekuś. Dziękujemy także za wsparcie firmie Ememka, która oferuje pomoc księgową, drukarni Echo, która wspiera nas przez cały rok drukując naszą gazetkę, ale także studiu Halmed, które proponuje usługi estetyczne i kosmetyczne. Naszym dobrodziejem jest także firma BSM, która oferuje sprzęt dla gastronomii, a także studio fryzur Z Pasją. Dziękujemy też centrum sportowemu Bella Line oraz Firmie Transportowej Zawisza.

W sposób szczególny chcemy dziękować Urzędowi Miasta Torunia na czele z panem prezydentem Michałem Zaleskim, a także Urzędowi Marszałkowskiemu naszego województwa z panem marszałkiem Piotrem Całbeckim. Dziękujemy także za wsparcie klubom sportowym z Torunia. Drużynie koszykarskiej Polski Cukier Toruń, którzy w ostatnich dniach zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski, a także toruńskiemu klubowi Żużlowemu Get Well Toruń.

Kochani po raz kolejny podczas festynu pokazaliśmy, że w jedności siła. Jeśli na prawdę chcemy pięknie tworzyć naszą parafię i nasze osiedle to tylko razem, we współpracy. Radością jest nasza młodzież i nasze dzieci, ich uśmiechnięte twarze i chęć pokazywania swoich talentów i umiejętności. 

Przede wszystkim dziękujemy dobremu Panu Bogu za piękną pogodę, za ludzi, którzy ogromnie nam pomogli, za naszą wspólnotę i za piękny, radosny czas, który mogliśmy spędzić razem. Warto wspólnie działać i tworzyć, aby cieszyć się dobrymi i pięknymi owocami. 
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies