Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Radosne wakacje naszych ministrantów

2018-07-05
Rozpoczęły się wakacje i możliwość wspólnych wyjazdów, dlatego w dniach 25 - 29 czerwca wybraliśmy się wraz z ministrantami na wspólny wyjazd do Nowej Wsi Szlacheckiej. Znajduje się tam ośrodek rekolekcyjny naszej diecezji, w pięknym pałacu, położonym w pobliżu jeziora, w otoczeniu zielonych terenów wypoczywało się bardzo dobrze.
W wyjeździe wzięło udział 13 ministrantów oraz 3 opiekunów więc była ciekawa ekipa, bardzo pomysłowa i chętna do przeżycia ciekawej przygody. Podczas naszego wyjazdu był czas na formację duchową i ministrancką, dlatego każdego dnia mieliśmy Mszę św.  w kaplicy pałacowej oraz katechezy i ćwiczenia z zakresu służby ministranckiej przy ołtarzu. Była czas na gry zespołowe wśród których królowała oczywiście piłka nożna, a także chwile na gry i zabawy, jak chociażby gra w pingponga, gry planszowe oraz zręcznościowe. Mieliśmy w bezpośredniej bliskości piękne jezioro, więc kiedy tylko pozwalała na to pogoda chodziliśmy na plażę, aby się kąpać i budować zamki z piasku. W środę natomiast wybraliśmy się na wycieczkę do Grodu Foluszek w Zbicznie, a tam przeżyliśmy prawdziwy survival. Były treningi ze strzelania z łuku, zajęcia z garncarstwa oraz nauka fechtunku przy użyciu ciężkiego miecza. Dodatkową atrakcją były podchody po lesie, gdzie szukaliśmy wspólnie herbu, a także skarbu, a więc szkatuły z tamtejszymi pieniędzmi zwanymi foluszami.

Dziękujemy Panu Bogu za piękny wspólny czas, za wspólne przygody, integrację i wzrastanie w służbie ministranckiej. To był piękny, radosny i niezapomniany czas. 
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies