Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Bractwo św. Józefa

2018-09-25
W ostatnią sobotę w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbył się zjazd czcicieli św. Józefa z Diecezji Toruńskiej. W tym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele także naszej wspólnoty parafialnej. Od pewnego czasu obserwujemy wzrost liczby Bractw św. Józefa w naszej diecezji.
Patrząc statystycznie to kobiety w parafiach angażują się liczniej i chcą formować się we wspólnotach czy grupach parafialnych. Bractwo św. Józefa skierowane jest jednak do mężczyzn. Św. Józef jak mówi Pismo św. był człowiekiem sprawiedliwym, który dbał i kochał swoją rodzinę. Bractwo św. Józefa ma gromadzić przy parafii mężczyzn, którzy są mężami i ojcami zatroskanymi o swoje rodziny. Celem wspólnoty jest męska modlitwa za rodziny, pomoc we wspólnocie Kościoła, szczególnie kiedy my budujemy nasz dom parafialny i kościół, ale także wspólna integracja i pozytywne spędzanie czasu.

W naszej parafii jest wielu bardzo pozytywnych, pobożnych i kreatywnych mężczyzn. Chciałbym więc zaprosić panów naszej parafii do tworzenia takiej wspólnoty. Spotkania odbywały by się raz w miesiącu. Podczas takiego spotkania byłaby modlitwa w intencji rodzin naszej parafii, krótka katecheza, a także wyznaczenie praktycznych działań i inicjatyw na rzecz parafii. Warto też we wspólnocie obejrzeć sobie jakiś mecz czy wspólnie pograć w piłkę.

Drodzy Bracia, zapraszam Was do wspólnoty. Pięknym jest jak prawdziwy mężczyzna troszczy się też o to co duchowe, dba i modli się za swoją rodzinę i daje dobre świadectwo, że jest człowiekiem Kościoła. Zapraszam na pierwsze spotkanie w środę 26 września na godz. 19.00 do plebanii.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies