Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   I Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej

2018-09-26
Zabierz ze sobą swoją rodzinę i sąsiada z klatki! Poznajmy się lepiej…
Pod takim właśnie hasłem spotykamy się 13 października na boisku. Przygotowaliśmy dla Was kolejną integrację. Pierwsza edycja zmagań piłkarskich na naszym osiedlu, czyli oficjalne mistrzostwa Jar-u w piłce nożnej. Tydzień po ogłoszeniu wydarzenia w kościele oraz na facebooku lista chętnych praktycznie została zapełniona. Mało tego, musimy ustalić limit uczestników, gdyż organizacyjnie nie jesteśmy w stanie przygotować tak wielkiego turnieju na jednym boisku, chyba, że trwałby dwa dni. Bardzo cieszy postawa mieszkańców, szczególnie ulicy Hubego, która właśnie kompletuje swoją trzecią ekipę do rywalizacji. Nieco mniej uczestników zgłosiło się z ulicy Watzenrodego, tam obecnie mamy prawie dwa zespoły. Najsłabiej na razie wypada ulica Freytaga, której skład liczy w chwili obecnej 3 osoby- panowie mobilizacja! Fenomenem turnieju jest, po pierwsze jego cel: oprócz mężczyzn grających w piłkę zapraszamy całe rodziny z dziećmi, aby rodzinnie spędzić ten dzień na świeżym powietrzu! Po drugie przyjmujemy zgłoszenia od pojedynczych osób, sami jako organizatorzy ustalamy i dobieramy zespoły z najbliższego otoczenia, klatki, bloku, osiedla, ulicy. Tak by poznać się lepiej, a każdy z nas wie, że nic nie łączy i nie integruje lepiej jak sporty drużynowe. 

Przełamujemy bariery i wychodzimy zza czterech ścian, w których odcinamy się od innych ludzi, zapominając o życzliwym uśmiechu i najzwyklejszym w świecie spojrzeniu sobie prosto w oczy. Ten dzień oprócz rywalizacji sportowej ma być świętem naszego osiedla i na stałe powinien wpisać się w tradycję Jaru. Na pierwszym miejscu rodzina! Drogie Panie, podpowiedź dla Was: nie ma chyba nic bardziej radosnego, dodającego otuchy facetowi, jak doping i wsparcie swojej żony, synka i córeczki na takim turnieju. Drodzy Panowie, wiem, że każda walka o piłkę i zdobyta bramka dla swojej drużyny smakuje lepiej i daje 110% satysfakcji, gdy z boku patrzy na to Twoja rodzina. Na drugim miejscu sport- świeże powietrze, sportowe emocje, zdrowa rywalizacji = piłka nożna. Całe jej piękno polega na tym, że każdy ma do niej prawo- gruby, chudy, łysy, mały i duży.  A kwint esencją futbolu jest zespołowość! Możesz być połączeniem  Ronaldo, Messiego, Salaha i Lewandowskiego, ale sam meczu nie wygrasz! 

I w końcu na trzecim miejscu: właśnie integracja. To będzie wspaniałe doświadczenie, gdy na murawę wybiegną sąsiedzi- ten, który krzywo parkuje i ten, który wieczorem krzyczy, ten z którym byłem na piwie, i ten, który nie wpuścił mnie w kolejkę przy stoisku mięsnym w Intermarche w sobotę po 14, przed niedzielą wolną od handlu. I teraz Ci Panowie zagrają w jednej drużynie, do jednej bramki. Lepiej chyba nie było można sobie tego wymyślić. 

Zatem połączyliśmy w naszym październikowym spotkaniu, aż trzy zupełnie niezależne rzeczy: rodzina, sport, integracja.  Czekamy na Was drodzy parafianie, modlimy się o dobrą pogodę, zabieramy ze sobą dziadków, wnuki, dzieci, rodzeństwo, ciocie, wujka i masowo spotykamy się na Orliku przy ul. Zbożowej. Dla najmłodszych uczestników  przewidziane są zabawy i animacje, przygotowaliśmy także stanowiska gastronomiczne, będzie grill, popcorn, wata cukrowa. Impreza potrwa ok. 6 godzin. Zaprosiliśmy telewizję, która będzie nam towarzyszyć. Na końcu imprezy uroczyste wręczenie pucharu św. Andrzeja ufundowanego przez naszą parafię(pod takim patronatem odbywa się turniej ). Wielkie podziękowania dla sponsorów, bez których ten turniej by się nie odbył, a w szczególności dla firmy LEM-BUD, która od samego początku wspierała pomysł inicjatywy integracji mieszkańców naszego osiedla.

               Alleluja i do przodu!

     Organizatorzy I OSIEDLOWEGO 
TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ NA JARZE 
              RADA PARAFIALNA

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies