Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Zawitaj Królowo Różańca Świętego

2018-09-26
Powyższa pieśń doskonale wprowadza nas w miesiąc październik, kiedy chcemy podjąć wspólnie modlitwę różańcową. Ten miesiąc w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej i naszej wspólnotowej modlitwie na różańcu. W naszej wspólnocie chcemy również zaprosić do wspólnego rozważania życia Pana Jezusa w tajemnicach różańcowych. Różaniec odmawiać będziemy każdego dnia po wieczornej Mszy św., przy wystawionym Najświętszym sakramencie.
Organizatorzy zeszłorocznej akcji Różaniec do granic tka na swojej stronie pisali o różańcu:  "Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności.(…) Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową."

Pragniemy więc modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej za naszą Ojczyznę i Kościół św., za naszą parafię i nasze rodziny, aby przez Serce Maryi Pan Jezus błogosławił nam i umacniał naszą wiarę. Wielokrotnie o różańcu mówił św. Jan Paweł II, który zapewniał, że ukochał szczególnie modlitwę różańcową i apelował do nas, abyśmy cierpliwie odmawiali różaniec, gdyż jest skuteczną bronią w walce ze złem.

W miesiącu październiku zapraszamy do modlitwy różańcowej w naszej kaplicy: dorosłych oraz młodzież od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę o 17.30, przed Mszą św. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i soboty na godz. 16.30. Przyjdźcie, trwajmy wspólnie na modlitwie, wspierajmy się wzajemnie. 

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies