Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   I Turniej o Puchar św. Andrzeja Apostoła na Jarze

2018-10-18
228 minut gry, 18 meczy, 74 zawodników,11 drużyn, 58 goli, jeden mistrz i tysiące wymienionych uśmiechów. Tak w liczbach możemy podsumować I MISTRZOSTWA JARU W PIŁCE NOŻNEJ. Jednym słowem podsumowując – SUKCES! Zapraszamy na relację z zawodów.
Dnia 13 października br. spotkaliśmy się na boisku sportowym orlik przy ul. Ugory/ Zbożowa, by w sportowej, zdrowej rywalizacji rozstrzygnąć, kto zasługuje na tytuł mistrza osiedla Jar w piłce nożnej. Turniej rozpoczęliśmy planowo o godz. 9.00 rejestrując zawodników, przydzielając koszulki sportowe oraz dzieląc zawodników  do poszczególnych zespołów. Gościem honorowym był prezydent miasta Torunia Pan Michał Zalewski. Strzałem z rzutu karnego zainaugurował rozgrywki. Później już tylko krótka sportowa rozgrzewka i zaczął się bój o mistrzostwo. Podzieliliśmy drużyny na 4 grupy, w każdej po 3 zespoły. Dwie najlepsze ekipy w swojej grupie awansowały do ćwierćfinałów. 

W grupie A zwyciężyła ekipa Black Dragons z ulicy Watzenrodego, tuż za nią z dorobkiem 3 pkt reprezentacja Rady Parafialnej(organizatora turnieju). W grupie B spotkały się ekipy najstarszych bloków osiedla Jar przy ulicy Watzenrodego pod enigmatyczną nazwą Piwniczanie oraz zaproszeni goście, deweloperzy, budowniczy osiedla Jar, czyli ekipy LEM-BUDu (główny sponsor imprezy)oraz drużyna MSM. Wynik każdego meczu w tej grupie kończył się rezultatem 1:0, co w efekcie skutkowało konkursem rzutów karnych wszystkich 3 zespołów o awans do następnej rudny. Piwniczanie musieli uznać wyższość ekip gościnnie zaproszonych na turniej. W grupie C z turniejem pożegnali się sąsiedzi z ul. Watzenrodego(K.S. Jarwatz), którzy mogą pochwalić się niechlubnym rekordem i bilansem bramek 0-10.  Awansowały ekipy z ulicy Hubego oraz FC PoNalewce reprezentująca barwy ul. Freitaga. Grupa D to pojedynek drużyn FREICELONA i FC zaJARani. Wynik meczu o zwycięstwo w grupie D to 2:0 dla FC zaJARani. Ćwierć finały dostarczyły wielu emocji i zweryfikowały kto ostatecznie zasłużył na półfinały i walkę o najwyższe laury. W półfinale zespół Black Dragons rozbił ekipę Rady Parafialnej, która mimo braku gwiazd ambitnie walczyła do samego końca. Po nieuznanej bramce w kontrowersyjnych okolicznościach wynik meczu zakończył się rezultatem 4:1. W drugim półfinale FC PoNalewce z Freitaga gładko pokonało zaJARanych 3:0 pokazując tym samym swoje aspiracje do miana najlepszej drużyny na Jarze. Mecz o 3 msc zakończył się rezultatem 1:0 i tym samym drużyna FC zaJARani  (ul.Hubego)mogła cieszyć się z miejsca na podium. W finale spotkały się drużyny Black Dragons oraz FC PoNalewce. Ci pierwsi na papierze wyglądali lepiej, pewnie wygrywając grupę i gładko przechodząc przez fazę pucharową, mając atut w postaci najlepszego strzelca turnieju, który strzelał jak na zawołanie ( Robert Brdak – zdobywca 13 goli w turnieju). Jednak brak zmian i kontuzja zawodnika sprawiła, że faworyt musiał uznać wyższość dobrze zorganizowanej i poukładanej już w finałowym meczu ekipy FC PoNalewce. Zagrał kolektyw i zgranie, możliwość zmian oraz brak słabych punktów, które to ostatecznie zapewniły dwubramkową przewagę i ustaliły wynik spotkania na 3:1. Po wspaniałym, pełnym emocji turnieju I mistrzem Jaru w piłce nożnej i zdobywcą pucharu św. Andrzeja została drużyna FC PoNalewce reprezentująca ulicę Freitaga.  Królem strzelców został wcześniej wspomniany już Robert Brdak. Przyznano jeszcze jedną nagrodę indywidualną dla najbardziej doświadczonego zawodnika turnieju. Został nim 53-letni kolega Mirek Gąsiorowski, który oprócz ambitnej walki i pozostawieniu serca na boisku, zdołał także wpisać się na listę strzelców reprezentując barwy zespołu Rady Parafialnej. 

Oprócz sportowych emocji na boisku zapewniliśmy mieszkańcom naszego osiedla dużą dawkę pozytywnej energii oraz radości. Tak jak od początku informowaliśmy był to dzień: integracji, sportu, czasu dla rodziny. W zabawie pomagał nam nieoceniony Wodzirej Marceli. Nie mogło zabraknąć pysznego jedzenia- grochówka, kiełbasa, ciasta upieczone przez mieszkańców osiedla. 

Pogoda dopisała, frekwencja było znakomita, rodziny z dziećmi, sąsiedzi, zaproszeni goście. Nie można było sobie tego dnia wymarzyć lepiej. 

Bardzo serdecznie po raz kolejny dziękujemy wszystkim sponsorom i osobą, które przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Przede wszystkim firmie LEM-BUD na czele z Panem prezesem Michałem Lewandowskim. Firmą: INTERMARCHE, ExHouse, ECHO, USKOM, Straży Miejskiej, wolontariuszom z OHP, sędziom piłkarskim, Pani Ewie Olczyk- Litkowskiej, osobą które upiekły ciasta, a także tym, które pomagały w punktach gastronomicznych. Przede wszystkim jednak dziękujemy wam drodzy mieszkańcy Jaru, stanęliśmy wszyscy na wysokości zadania pod każdym względem.  Warto takie inicjatywy organizować! Dziękujemy za tak liczne przybycie, doping i integrację.

                                Alleluja i do przodu!
                                    Rada Parafialna
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies