Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Pobłogosławiony opłatek na wigilijny stół

2018-11-20
Każdego roku w połowie listopada Radni naszej parafii wyruszają, aby dostarczyć do naszych rodzin pobłogosławiony opłatek na wigilijny stół.
Kochani Parafianie, dostarczymy do Was opłatek, na którego opakowaniu będzie przebieg spotkania przy wigilijnym stole, a więc fragment Ewangelii i modlitwa. Do opłatka będzie dołączone zaproszenie dla każdej rodziny na nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Apostoła, który odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 18.00. Razem z opłatkiem każdy otrzyma także plan kolęd, które rozpoczniemy zaraz po świętach.

Przygotowaliśmy także piękny kalendarz na rok 2019. W każdym z miesięcy znajdziemy zdjęcia z innego wydarzenia związanego z naszą wspólnotą parafialną. Będą wspomnienia z naszych akcji społecznych, z uroczystości sprawowanych w naszej kaplicy, a także z wydarzeń związanych z naszą budową. Kalendarz z jednej strony będzie stanowił piękną pamiątkę, a za kilka lat wspaniałe wspomnienie, ale stanowi on także cegiełkę na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Dlatego kalendarz będzie cegiełką w wysokości 20zł. Myślę, że nasz kalendarz będzie ciekawą formą prezentu czy upominku na Boże Narodzenie czy Nowy Rok.

Jeżeli ktoś będzie sobie życzył można także zakupić cegiełkę, podobnie jak w zeszłym roku. Przygotowaliśmy cegiełki o nominałach 20zł., 50zł., 100zł., 500zł. i 1000zł. 

Kochani, rozpoczęliśmy więc naszą akcję roznoszenia opłatków w niedzielę 18 listopada. Na każdej Mszy św. poświęciliśmy opłatki, a teraz rozniesiemy je do naszych domów. 

Serdecznie pozdrawiam, ks. Łukasz
 

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies