Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Święto naszej parafii ku czci św. Andrzeja Apostoła

2018-11-30
30 listopada w święto św. Andrzeja Apostoła przeżywaliśmy wielką uroczystość dla naszej wspólnoty, nasz odpust parafialny. Sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, który przed dwoma laty erygował parafię.
Podczas homilii Ksiądz Biskup przybliżył postać św. Andrzeja, który przyprowadził do Jesusa swojego brata Szymona. Kaznodzieja przypomniał wiernym o szczególnym powołaniu do świętości i miłości jakie pokazuje nam św. Andrzej. Podczas uroczystości ks. bp Andrzej przyjął do Bractwa św. Józefa 14 mężczyzn z parafii i w ten sposób zainaugurowaliśmy nową grupę w naszej wspónocie.

W odpuście parafialnym uczestniczyło dwunastu kapłanów, a także wielu wiernych, zwłaszcza młodych z dziećmi. Pośród nich zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz. Na koniec Mszy za obecność i wspólną modlitwę podziękował ks. Łukasz, proboszcz parafii. Po Mszy św. w kaplicy odbyła się chrześcijańska agapa, a więc spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku, wspólne rozmowy i dzielenie się spostrzeżeniami o nowej parafii i naszej budowie. Podczas odpustu ks. bp Andrzej modlił się w intencji młodej parafii, za jej duszpasterzy, za rodziny, małżeństwa oraz młodzież i dzieci, a także za wszystkich mieszkańców nowego osiedla Jar. Niech św. Andrzej, patron parafii wyjedna potrzebne łaski duchowe, ale także potrzebne przy budowie na razie domu parafialnego z kaplicą, a niedługo także kościoła.
 
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies