Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

2018-12-27
Kilka dni temu wraz z Maryją i św. Józefem przywitaliśmy nowonarodzonego Pana Jezusa. Razem ze świętą rodziną wyrażaliśmy swoją radość, składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Tę radość kontynuujemy dalej, wpatrując się dzisiejszej niedzieli w Jezusa, Maryję i Józefa, jako rodzinę, która staje się wzorem i inspiracją dla współczesnych, dla naszych rodzin.
Rodzina to najważniejsza rzeczywistość w naszym życiu. Małżonkowie wyznają sobie miłość i jako jej owoc pragną mieć swoje dzieci, wychowywać je, troszczyć się o siebie wzajemnie, pielęgnować w swoim domu wiarę w Pana Boga i tradycję. Chcemy więc jako wspólnota przeżywać tę radość razem i modlić się za rodziny naszej parafii, aby pięknie i owocnie wypełniały swoje powołanie i zadania, które są im powierzone. Parafia i nasza świątynia, dzisiaj tymczasowa kaplica może być miejscem wspomagającym rodzinę. Poprzez naszą pomoc rodzina otrzymuje wsparcie duchowe i może stawać się domowym Kościołem. Rodzice mogą otrzymać wsparcie w wychowywaniu dzieci, a organizowane przez parafię akcje są możliwością dobrego, ciekawego spędzania czasu, lekcją wiary i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Dzisiaj w całym Kościele w Polsce, ale także w naszej wspólnocie parafialnej mamy możliwość, aby małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską, jeszcze raz wyznając sobie miłość i przypominając sobie jak wiele ich łączy i że Pan Bóg im błogosławi. Wspólne przeżywanie dzisiejszej tajemnicy staje się też pięknym świadectwem dla dzieci, które wpatrzone w swoich kochających się rodziców, są z nich dumni i od nich chcą też uczyć się miłości i czerpać wzorce.

Kochani Małżonkowie, dziękujemy Wam za Wasze świadectwo wiary, miłości i starania o chrześcijańskie wychowanie Waszych dzieci. To świadectwo potrzebne jest naszej młodej wspólnocie parafialnej, potrzebne jest dzieciom kochającym swoich rodziców i wreszcie potrzebne jest narzeczonym, którzy przygotowują się do swoich zaślubin. Niech Pan Jezus Wam błogosławi i Święta Rodzina Was wspiera.
 

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies