Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Święto Rodzin i Małżeństw

2019-08-17
Cały czas możemy z radością obserwować jak rozwija się nasze osiedle. Coraz więcej osób wprowadza się do pobudowanych bloków, mamy już przedszkole dla dzieci, przygotowywane są nowe miejsca rekreacyjne, a także nasz Dom parafialny z kaplicą rośnie każdego dnia. Wszystko to powstaje dla nas mieszkańców, dla naszych rodzin, dla dzieci i młodzieży czy dla naszych seniorów.
Chcemy w naszych rodzinach troszczyć się także o to co duchowe, o nasze relacje z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. Najpiękniejszą naszą postawą wobec Pana Boga jest wdzięczność, umiejętność dziękowania za to co otrzymujemy jako wspólnota, jako rodziny. Doskonałą okazją do wdzięczności Panu Bogu będzie nasza uroczystość w czwartek 29 sierpnia. O godz. 17.00 spotkamy się na Mszy św., aby dziękować Panu Bogu za Wasze małżeństwa i rodziny oraz za dzieci, które są owocem Waszej miłości. Blisko 200 małżeństw w naszej parafii przeżywa większe lub mniejsze jubileusze i z tej okazji chcemy być razem, aby dziękować, ale taż aby prosić o potrzebne łaski, o umocnienie miłości małżeńskiej i naszych relacji rodzinnych i braterskich.

Podczas Mszy św. będziecie mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie, a na dowód miłości mężowie będą mogli swoim żonom wręczyć różyczki, które będą dostępne przy wejściu do kaplicy. Podczas Mszy św. rozpoczniemy także działanie i formację nowego Kręgu Domowego Kościoła, który utworzył się w naszej wspólnocie.

Po Mszy św. przejdziemy na naszą budowę, aby tam poświęcić i wmurować kamień węgielny pod budowę naszego Domu parafialnego z kaplicą. Kamień ten przywieziony został z Ziemi Świętej z Kany Galilejskiej, miejsca, które kojarzy się nam jako miejsce związane z małżeństwem i rodziną. Chcemy, aby nasz Dom parafialny służył małżeństwom, rodzinom i wszystkim mieszkańcom naszego osiedla i parafii. Po uroczystościach zapraszamy wszystkich na wspólnego grilla i spotkanie na naszym terenie zielonym.

Program uroczystości:
17.00 - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
18.15 - wmurowanie kamienia węgielnego pod nasz Dom Parafialny z Kaplicą
18.30 - wspólny grill i świętowanie
 
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies