Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   I Rodzinny Festyn Parafialny

2017-06-17
10 czerwca 2017 roku odbył się na Jarze I Rodzinny Festyn Parafialny. Miał on na celu integrację mieszkańców, a zarazem parafian. Wielu z nas mieszka na osiedlu niedługo, dlatego ważne są takie chwile, kiedy możemy pobyć razem, poznać się lepiej, a przy okazji pobawić się wspólnie i wygrać coś ciekawego.
Jedną z atrakcji festynu była loteria fantowa, w której wzięło udział bardzo wiele osób. Nagrody może nie były bardzo drogocenne, ale było ich bardzo wiele i dla każdego znalazły się ciekawe fanty. Dla głodomorów było kilka punktów gastronomicznych, gdzie zjeść można było kiełbaski z grilla, pyszną polską grochówkę z chlebem, a dla łasuchów kawę lub herbatę z ciastem wypieczonym przez nasze mamy i babcie. Dla najmłodszych uczestników były dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, place zabaw i liczne konkursy. Dzieci wykonywały projekty naszego kościoła św. Andrzeja Apostoła. Obecne razem z nami były nasze służby, Policja, która uczyła zasad ruchu drogowego i znakowała rowery, Straż Pożarna, która zaprezentowała swój sprzet, a także Straż Miejska, która zawsze jest nam przychylna.
 
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu, przede wszystkim Panu Bogu, że zawsze nam błogosławi, a jak trzeba daje dobrą pogodę. Dziękujemy wszystkim parafianom, ale także naszym darczyńcom, którzy podzielili się fantami i sponsorom. Byli nimi między innymi: Budtech, Toruńskie TBS, sklepy Intermarche i Biedronka, a także nasi lokalni sponsorzy, Bella Line, Halmed, Studio fryzur "Z Pasją", Weterynarz "Podaj Łapę", oraz drukarnia "Echo" i Caritas Diecezji Toruńskiej, a także kawiarnia, która zacznie swoją działalność od września "W Obłokach''. Wszystkim naszym dobrodziejom serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc. Już dzisiaj myślimy o kolejnych festynach i akcjach, które skierowane będą zwłaszcza do dzieci i młodzieży.
GALERIA ZDJĘĆ

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies