Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   O poświęconym opłatku

2017-11-20
Piękną tradycją wspólnoty Kościoła jest dzielenie się poświęconym opłatkiem. Nakrywając białym obrusem rodzinny stół, zastawiając ten stół dwunastoma pysznymi potrawami, rozpoczynamy wieczerzę wigilijną od wspólnej modlitwy i dzielenia się opłatkiem. Jest on symbolem miłości i pojednania, a Ci którzy przełamują się tym białym chlebem składają sobie szczere życzenia i wyrażają swój szacunek wobec siebie.
W naszej wspólnocie parafialnej poświęcenia opłatków dokonaliśmy dzisiaj w niedzielę, podczas wszystkich Mszy św. Natomiast od poniedziałku Radni naszej parafii rozniosą ten opłatek do naszych domów. Razem z opłatkiem przyjmijcie proszę zaproszenie na nasz odpust parafialny, który przypada 30 listopada, a poświęcony jest kultowi św. Andrzeja Apostoła, naszego patrona.

Razem z opłatkiem Radni proponować będą nabycie cegiełek na budowę naszego kościoła o wartości 20zł., 50zł., 100zł., 500zł. lub 1000zł. Jest to konkretna, dobrowolna forma wsparcia naszej budowy za co już dzisiaj wraz z Radnymi Parafialnymi serdecznie dziękuję. Przy okazji opłatka otrzymacie także plan kolęd, które rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu.

Proszę nie nabywać opłatka od osób przypadkowych. Nikt poza naszymi Radnymi nie będzie proszony o roznoszenie opłatka. Istotą opłatka jest to, że wcześniej został poświęcony w naszej kaplicy i taki trafia do naszych domów i naszych rodzin. Ci którzy będą roznosić opłatki będą mieli identyfikator z pieczątką parafii, zaproszenia na odpust, cegiełki oraz plan kolęd.

Razem z opłatkiem przyjmijcie Kochani Parafianie najlepsze życzenia i zaproszenie do jak najlepszego przygotowania swoich serc na narodziny naszego Pana, abyśmy jak najpiękniej przeżyli czas świąt Bożego Narodzenia.

                                                                               Z darem modlitwy
                                                                               ks. prob. Łukasz

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies