Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Duszpasterze

ks. Łukasz Skarżyński - proboszcz

Ks. Łukasz Skarżyński urodził się w Toruniu 4 stycznia 1983r. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 23 i II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 2008r. z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego. W latach 2008 - 2012 pracował w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, a następnie w latach 2012 - 2015 w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Ostatni rok posługiwał w Caritas Diecezji Toruńskiej oraz prowadził Bursę Akademicką w Przysieku. Od trzech lat jest także kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W listopadzie 2016r. ks. bp. Andrzej Suski powierzył tworzenie nowej parafii i mianował go proboszczem na toruńskim Jarze.


ks. Kamil Pańkowiec - wikariusz parafii

Ks. Kamil urodził się 14 grudnia 1988 r. w Toruniu. Po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego przyjął 15 czerwca 2013 roku. W latach 2013-2018 pełnił obowiązki wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Grucie. 
Ks. Kamil jest bardzo aktywnym i zaangażowanym kapłanem, który do tej pory prowadził wiele wspólnot w parafii w Grucie, wziął udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wraz ze swoją młodzieżą z parafii. Zorganizował wiele pielgrzymek po Polsce i nie tylko. Z zamiłowania jest czynnym strażakiem ochotnikiem. W naszej wspólnocie poprowadzi ministrantów oraz scholkę parafialną, zajmie się także Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich i tworzyć będzie zespół młodzieżowy, który śpiewać będzie podczas Mszy św. o 18.00. Uczyć będzie w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Żwirki i Wigury.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies