Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Ogłoszenia Parafialne

5 kwietnia 2020r. - Niedziela Męki Pańskiej - Palmowa

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w swoich domach.
   
 2. Przeżywamy Niedzielę Palmową i rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
   
 3. Plan Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych w naszej wspólnocie przedstawia się następująco: Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Msze św. o godz. 18.00. Od 17.30 spowiedź św. w kaplicy. 
   
 4. Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po Mszy do godz. 22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. w kaplicy od 10.00-10.30, 16.00 do 16.30 oraz 20.00-22.00.
   
 5. Wielki Piątek, uroczystości Męki Pańskiej rozpoczną się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi św. w kaplicy od 10.00-10.30, 16.00 do 16.30 oraz 20.00-22.00.
   
 6. Wielka Sobota. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Odmówimy w naszych rodzinach specjalną modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym, którą znajdziemy na facebooku i stronie internetowej parafii. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00. Okazja do spowiedzi w sobotę w godz. 10.00-10.30 oraz 16.00-16.30. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 10.00 do 16.30.
   
 7. Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych parafian. Uroczystości Triduum Paschalnego transmitowane będą na parafialnym facebooku. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego świętego czasu.
   
 8. Święta Wielkanocne, Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 – rezurekcja, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00. W Święta Wielkanocne we Mszach św. może uczestniczyć do 50 osób. Transmitować będziemy na parafialnym facebooku Msze św. o godz. 10.00. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa. Przez czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych obowiązuje także dyspensa ks. Bpa Wiesława od obowiązku obecności na Mszy św. i zachęca się do duchowego przyjęcia Komunii św.
   
 9. Kochani, jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 10. Dziękujemy dzieciom za wzięcie udziału w konkursie na kartkę świąteczną „Jezus Zmartwychwstał”. Wszystkie prace, których jest ponad 100 znajdą się na stronie internetowej i facebooku parafialnym, a nagrody wręczymy w pierwszą niedzielę, gdy wszyscy spotkamy się na Mszy św. po ustaniu epidemii.
   
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także te wpłacane na konto parafialne. 
   
 12. Proszę zabrać ogłoszenia i intencje ze stolika. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 13. Kochani na ten trudny czas niech Pan Jezus nam błogosławi, życzymy wszystkim zdrowia oraz odwagi i pokoju serca. Szczęść Boże.

29 marca 2020r. - V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w swoich domach.
   
 2. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Trwamy w duchowej jedności, codziennej modlitwie i gorliwym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy do codziennego odmawiania 10tki różańca o godz. 20.30. My kapłani w naszej kaplicy, a wierni wspólnie w swoich rodzinach w domach.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa po Mszy o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00. W Mszach św. i nabożeństwach uczestniczyć może do 5 osób, dlatego zapraszamy tylko osoby, które mają zamówioną na danej Mszy intencje. Gorąco zachęcamy do skorzystania z dyspensy Ks. Biskupa i uczestnictwa w Mszy św. i Komunii św. w sposób duchowy oglądając transmisję Mszy św. w telewizji. W tym tygodniu transmitujemy na naszym parafialnym facebooku Msze św. i Drogę Krzyżową w piątek oraz Mszę św. i Gorzkie Żale w niedzielę o 10.00. Zapraszamy też do Spowiedzi św. każdego dnia od 17.30.
   
 4. Do Świąt Wielkanocnych z powodu stanu epidemii w naszej Ojczyźnie odwołujemy wszystkie działania w ramach CAL, a także wszystkie spotkania grup parafialnych. 
   
 5. Kochani, jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 6. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową i rozpoczniemy już Wielki Tydzień. Jak najbardziej gorliwie przeżywajmy ten czas, aby mimo trudności dobrze przygotować się do Zmartwychwstania Pana Jezusa.
   
 7. Dziękujemy dzieciom za wzięcie udziału w konkursie na kartkę świąteczną „Jezus Zmartwychwstał”. Wszystkie prace, których jest ponad 100 znajdą się na stronie internetowej i facebooku parafialnym, a nagrody wręczymy w pierwszą niedzielę, gdy wszyscy spotkamy się na Mszy św. po ustaniu epidemii.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 814zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także te wpłacane na konto parafialne. 
   
 9. Proszę zabrać ogłoszenia i intencje ze stolika. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 10. Kochani na ten trudny czas niech Pan Jezus nam błogosławi, życzymy wszystkim zdrowia oraz odwagi i pokoju serca. Szczęść Boże.


 

22 marca 2020r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w swoich domach.
   
 2. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to trudny czas pandemii. Trwamy w duchowej jedności, codziennej modlitwie i gorliwym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy do codziennego odmawiania 10tki różańca o godz. 20.30. My kapłani w naszej kaplicy, a wierni wspólnie w swoich rodzinach w domach.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Drogi Krzyżowe o 17.00 i po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00. Msze św. odprawiamy: w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30 i 12.30 oraz 18.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W nabożeństwach uczestniczyć może do 50 osób. Można skorzystać z dyspensy Ks. Biskupa i uczestnictwa w Mszy św. i Komunii św. w sposób duchowy oglądając transmisję Mszy św. w telewizji.
   
 4. Do Świąt Wielkanocnych z powodu stanu epidemii w naszej Ojczyźnie odwołujemy wszystkie działania w ramach CAL, a także wszystkie spotkania grup parafialnych. 
   
 5. Kochani, nasi rządzący, lekarze i pielęgniarki oraz służby robią wszystko, aby pomóc zwłaszcza chorym, ale także wszystkim Polakom w czasie epidemii. My także prosimy Was gorąco wykonujmy wszelkie polecenia, zostańmy w domach, dbajmy o higienę i trwajmy na modlitwie prosząc dobrego Boga o łaskę zwycięstwa z zagrażającą epidemią. Jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 6. W naszej parafii odbyliśmy już rekolekcje wielkopostne, ale bardzo serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z rekolekcji w telewizji. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
   
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 542zł., a podczas Mszy za ofiarodawców 370zł. Serdeczne Bóg zapłać. 
   
 8. Na czas epidemii nie będziemy drukować gazetki "Wieści od św. Andrzeja”. Drukować będziemy tylko ogłoszenia i intencje, proszę zabrać ze stolika. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 9. Kochani na ten trudny czas niech Pan Jezus nam błogosławi, życzymy wszystkim zdrowia oraz odwagi i pokoju serca. Szczęść Boże.

15 marca 2020r. - III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. W środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Andrzejowi Jankowskiemu za wygłoszenie nauk rekolekcyjnych, a parafianom za liczną obecność i wspólną modlitwę.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Drogi Krzyżowe o 17.00 i po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 4. Na prośbę Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Torunia na czas 2 tygodni tj. do 29 marca zawieszamy wszystkie zajęcia w ramach Centrum Aktywności Lokalnej, a także spotkania grup parafialnych. Prosimy zachować ostrożność oraz higienę i nie bagatelizować zagrożenia związanego z koronawirusem. Zachęcamy, aby każdy z nas w swoich domach, każdego dnia odmówił dziesiątkę różańca św. w intencji zdrowia, abyśmy zwyciężyli panującą epidemię. Uczyńmy w ten sposób duchową wspólnotę.
   
 5. Trwamy w stanie zagrożenia epidemicznego, dlatego Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą przy obecności wiernych do 50 osób. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obecności na niedzielnej Mszy św. Posłuchajmy Dekretu Księdza Biskupa.
   
 6. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 7. Zapisy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do 22 marca. Zachęcamy.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 3437zł. Serdeczne Bóg zapłać. 
   
 9. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

8 marca 2020r. - II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele to niedziela Ad Gentes, pamiętamy w naszych modlitwach o misjach. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Jankowski, wikariusz parafii Śś. Janów w Toruniu. Dzisiaj nauki na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką o godz. 18.00. Od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
   
 3. Składamy serdeczne życzenia wszystkim Kobietom. Niech Pan Jezus Wam błogosławi, życzymy zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń, niech Wasza dobroć i wrażliwość dla wszystkich będzie dobrym świadectwem.
   
 4. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 5. W czwartek 12 marca na Mszę św. i spotkanie zapraszamy Radę Parafialną. Chcemy rozpocząć organizację festynu parafialnego oraz peregrynacji ikony Św. Rodziny.
   
 6. W sobotę 14 marca w godz. 10.00 – 14.00 na Zamku Bierzgłowskim odbędzie się Dzień Skupienia Bractwa św. Józefa. Zapraszamy panów z naszego Bractwa do uczestnictwa.
   
 7. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu.
  W środę zapraszamy dzieci na godz. 17.00 na Świat Gier Planszowych. Dodatkowo w czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski. Zapraszamy nowe Panie na zajęcia z Aqua aerobicu w czwartek na 9.30 i w sobotę na 9.00 na Basen UMK. W miesiącu marcu nie będzie zajęć dla dzieci z robotyki.
   
 8. Zapraszamy dzieci naszej parafii do konkursu na Pocztówkę wielkanocną pt. „Jezus Zmartwychwstał. Dzieci wykonają pocztówkę dowolną metodą i dostarczą prace do kaplicy, biura parafialnego lub do Pani Katechetki w przedszkolu do dnia 31 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród w Niedzielę Palmową 5 kwietnia na Mszy św. o 11.30. 
   
 9. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 10. Zapisy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do 22 marca. Zachęcamy.
   
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1412zł. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na kolektę budowlaną.
   
 12. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

1 marca 2020r. - I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty i modlitwy. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Jankowski, wikariusz parafii Śś. Janów w Toruniu.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 4. We wtorek na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy członków Bractwa św. Józefa.
   
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.30. Na Mszę św. i Drogę Krzyżową zapraszamy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
   
 6. W sobotę o godz. 11.30 w kaplicy zbiórka ministrantów. Na godz. 17.15 zapraszamy na katechezę chrzcielną rodziców i chrzestnych. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej.
   
 7. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. 
  Dodatkowo w czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski, a na godz. 18.00 do salki przy ul. Watzenrodego 15 zapraszamy kobiety na nowe spotkanie Jar na obcasach, podczas którego wspólna integracja, porady dietetyka oraz szkoła makijażu, a także wiele innych ciekawych form spędzania czasu. Zapraszamy.
   
 8. Zapraszamy dzieci naszej parafii do konkursu na Pocztówkę wielkanocną pt. „Jezus Zmartwychwstał. Dzieci wykonają pocztówkę dowolną metodą i dostarczą prace do kaplicy, biura parafialnego lub do Pani Katechetki w przedszkolu do dnia 31 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród w Niedzielę Palmową 5 kwietnia na Mszy św. o 11.30. 
   
 9. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 10. Zapisy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do 22 marca. Zachęcamy.
   
 11. W sobotę 7 marca w godz. 10.00-13.00 Szkoła Salezjańska przy ul. Św. Jana Bosko zaprasza rodziców i dzieci na drzwi otwarte. Zachęcamy do wzięcia udziału.
   
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1574zł., natomiast w Środę Popielcową 1315zł. Serdeczne Bóg zapłać.
   
 13. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

23 luty 2020r. - VII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. 26 lutego w Środę Popielcową Mszę św. z posypaniem głów popiołem o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszamy, aby dobrze rozpocząć Wielki Post.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 4. W środę przed Mszą o 17.50 tajemnica różańca, a po Mszy św. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św.
   
 5. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. W poniedziałek o 19.30 piłka nożna dla ministrantów. We wtorek o 17.00 chór parafialny. W środę o 10.00 Klub seniora, a o 17.00 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aqua aerobic dla pań. W czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski, a w piątek na 15.30 dzieci na robotykę.
   
 6. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 7. Prosimy osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Chorwacji o dokonanie wpłaty 500zł. do końca lutego, gdyż musimy już zarezerwować hotele.
   
 8. Dnia 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Chcemy zorganizować wyjazd na to ważne wydarzenie. Prosimy zgłaszać się do 22 marca w kaplicy lub w biurze parafialnym. Bliższe informacje podamy w połowie marca. Zachęcamy do udziału w tym szczególnym, historycznym wydarzeniu.
   
 9. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Św. Jana Pawła II w sobotę 29 lutego w godz. 10.00-12.00 zaprasza rodziców i dzieci na drzwi otwarte. Zachęcamy do wzięcia udziału.
   
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1793zł., natomiast we wtorek podczas Mszy za ofiarodawców 1090zł. Dziękujemy Radzie Parafialnej i Bractwu św. Józefa za organizację tej Mszy. Serdeczne Bóg zapłać.
   
 11. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

16 luty 2020r. - VI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.30 poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców.
   
 3. Wczoraj odbył się nasz Parafialny Bal Karnawałowy. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji i uczestnikom dziękujemy.
   
 4. W środę przed Mszą tajemnica różańca, a po Mszy św. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św.
   
 5. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. We wtorek o 17.00 chór parafialny. W środę o 10.00 Klub seniora, a o 17.00 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aqua aerobic dla pań. W czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski, a w piątek na 15.30 dzieci na robotykę.
   
 6. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Można zabrać ulotki z numerem KRS, które wyłożone są na stoliku w kaplicy. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gniat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 7. Prosimy osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Chorwacji o dokonanie wpłaty 500zł. do końca lutego, gdyż musimy już zarezerwować hotele.
   
 8. W sobotę 22 lutego o godz. 12.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie rodziców związane z wyjazdem dzieci na kolonie do Lubichowa w wakacje od 26 lipca do 2 sierpnia. Prosimy wpłacić 200zł. na spotkaniu lub na konto celem rezerwacji ośrodka i transportu. 
   
 9. Dnia 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Chcemy zorganizować wyjazd na to ważne wydarzenie. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w beatyfikacji prosimy zgłaszać się do 22 marca w kaplicy lub w biurze parafialnym. Bliższe informacje podamy w połowie marca. Zachęcamy do udziału w tym szczególnym, historycznym wydarzeniu.
   
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 2752zł. Zapraszamy serdecznie we wtorek na Msze św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Modlić się będziemy także w intencji naszej budowy, a podczas Mszy kolekta na budowę. Zapraszamy.
   
 11. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

9 luty 2020r. - V Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. We wtorek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. W Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafii Św. Józefa odbędzie się o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych. W naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00 także będzie okazja, aby przyjąć sakrament chorych. Zapraszamy.
   
 3. W sobotę nasz II Bal Karnawałowy w Zajeździe Bumerang w Ostaszewie. Rozpoczęcie balu o godz. 19.00, zakończenie o godz. 3.00. Autokary wyjadą sprzed kaplicy o godz. 18.30, a powrót możliwy o godz. 1.00 i 3.00. Wszystkich, którzy się zgłosili serdecznie zapraszamy. Dziękujemy pani Agacie za zorganizowanie Balu Karnawałowego dla dzieci, który odbył się wczoraj. Księzom Salezjanom za udostępnienie szkoły, a dzieciom za wspaniałą zabawę.
   
 4. W środę przed Mszą tajemnica różańca, a po Mszy św. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św.
   
 5. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. W środę o 10.00 Klub seniora, a o 17.00 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aquaaerobic dla pań. W czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski, a w piątek na 15.30 dzieci na robotykę.
   
 6. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Można zabrać ulotki z numerem KRS, które wyłożone są na stoliku w kaplicy. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gniat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1276zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne. Przeznaczamy je na naszą budowę.
   
 8. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

2 luty 2020r. - IV Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Dzisiaj przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Kończy się w Kościele czas śpiewania kolęd.
   
 3. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku oraz dobrego spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Dzieci z naszej parafii wróciły wczoraj z kolonii w Zakopanem. Dziękujemy Panu Bogu za dobry czas, a wszystkim, którzy pomogli zorganizować wyjazd za poświęcony czas i dobre serce. Przypominamy, że w wakacje także organizujemy kolonie w góry, do Lubachowa. Serdecznie zachęcamy do zapisów.
   
 4. W środę przed Mszą tajemnica różańca, a po Mszy św. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św.
   
 5. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. W środę o 10.00 Klub seniora, a o 17.00 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aquaaerobic dla pań. W piątek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na informatykę oraz na 15.30 dzieci na robotykę.
   
 6. We wtorek na Mszę św. i na spotkanie do plebanii zapraszamy mężczyzn z Bractwa św. Józefa.
   
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
   
 8. W najbliższą sobotę 8 lutego w Szkole Salezjańskiej im. Św. Dominika Savio w godz. 11.00 – 13.00 organizujemy Bal Karnawałowy dla dzieci naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, będzie wiele atrakcji i dobra zabawa. Bardzo mile widziane stroje karnawałowe.
   
 9. Rozpoczyna się okres rozliczania podatku dochodowego i rozliczamy PITy. Zachęcamy, aby podarować 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Można zabrać ulotki z numerem KRS, które wyłożone są na stoliku w kaplicy. Wspieramy także naszych chorych parafian, dlatego można również wesprzeć Dawidka Gniat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1418zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne. Przeznaczamy je na naszą budowę. 
   
 11. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.

26 stycznia 2020r. - III Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Rozpoczynamy ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku i dobrego spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Dzieci z naszej parafii wyjechały wczoraj na tygodniowe kolonie do Zakopanego organizowane przez naszą parafię, gdzie będą uczyć się jazdy na nartach, będą się integrować i wypoczywać. Pamiętamy o nich w modlitwie. 
   
 3. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian. Za wspólną modlitwę i rozmowy, życzliwość i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę sprawozdanie duszpasterskie i finansowe za 2019 rok.
   
 4. Od poniedziałku powracamy do Mszy św. o godz. 18.00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi św. W środę przed Mszą tajemnica różańca, a po Mszy św. Nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
   
 5. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. W środę o 10.00 Klub seniora, a o 17.00 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aquaaerobic dla pań. 
   
 6. 1 lutego przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
   
 7. W Nowym Roku mamy bardzo wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.  w intencjach zmarłych, ale także z okazji urodzin, imienin czy jubileuszy. Modlitwa, zwłaszcza Msza św. to wielki dar tak dla zmarłych, ale także dla żyjących.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1623zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne. Przeznaczamy je na naszą budowę. 
   
 9. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

19 stycznia 2020r. - II Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. W dniach 18 - 25.01.2020 przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: "Życzliwi bądźcie". W tych dniach w Toruniu i innych miastach naszej diecezji odbywają się liczne nabożeństwa ekumeniczne i wydarzenia.
   
 3. Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii, zwane kolędą. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy od 16.30, zaś w soboty i niedziele od 15.00. Plan kolęd w gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablocie. Prosimy przypomnieć sąsiadom. Jeśli nie możliwe jest przyjęcie kolędy w wyznaczonym terminie proszę zgłaszać chęć przyjęcia kolędy w innym terminie. Kolęda uzupełniająca 25 stycznia lub w innych terminach po ustaleniu z księżmi. Za życzliwość i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. W Nowym Roku mamy bardzo wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.  w intencjach zmarłych, ale także z okazji urodzin, imienin czy jubileuszy. Modlitwa, zwłaszcza Msza św. to wielki dar tak dla zmarłych, ale także dla żyjących.
   
 5. 15 lutego 2020 roku planujemy zorganizować Bal Karnawałowy. Odbędzie się w zajeździe Bumerang. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Koszt to 350zł. od pary. Zapisy oraz wpłaty do 20 stycznia, mamy jeszcze dosłownie kilka miejsc. Wyjazd autokarów do Ostaszewa na bal o godz. 18.30 z parkingu przy kaplicy.
   
 6. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. W poniedziałek piłka dla ministrantów w Szkole Salezjańskiej, w środę o 16.30 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aquaaerobic dla pań. Pracujemy nad nowym harmonogramem i podamy go w gablocie parafialnej, na stronie internetowej i w gazetce.
   
 7. W czasie ferii Szkoła Języka Angielskiego JAR wraz z parafią organizujemy półkolonie w dwóch terminach. I 27-31 stycznia oraz II 3-7 lutego. W programie nauka j. angielskiego, zajęcia sportowe, wyjście do kina, zabawy i jedzonko. Koszt 400zł. Zniżki dla rodzeństwa i dużych rodzin. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę budowlaną, zebraliśmy 2652zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne i podczas kolędy. Przeznaczamy je na naszą budowę. Po zakończeniu kolęd przedstawimy parafianom sprawozdanie duszpasterskie i finansowe za 2019 rok.
   
 9. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

12 stycznia 2020r. - Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Wspominamy w ten sposób nasz własny chrzest i zdajemy sobie sprawę jak wielkim darem w naszym życiu są sakramenty św. Liturgicznie kończymy dzisiaj okres Bożego Narodzenia, jednak w naszej polskiej tradycji do 2 lutego śpiewać będziemy kolędy i zachowamy świąteczne dekoracje i żłóbek.
   
 3. Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii, zwane kolędą. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy od 16.30, zaś w soboty i niedziele od 15.00. Plan kolęd w gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablocie. Prosimy przypomnieć sąsiadom. Jeśli nie możliwe jest przyjęcie kolędy w wyznaczonym terminie proszę zgłaszać chęć przyjęcia kolędy w innym terminie. Kolęda uzupełniająca 25 stycznia lub w innych terminach po ustaleniu z księżmi. Za życzliwość i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. W Nowym Roku mamy bardzo wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.  w intencjach zmarłych, ale także z okazji urodzin, imienin czy jubileuszy. Modlitwa, zwłaszcza Msza św. to wielki dar tak dla zmarłych, ale także dla żyjących.
   
 5. 15 lutego 2020 roku planujemy zorganizować Bal Karnawałowy. Odbędzie się w zajeździe Bumerang. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Koszt to 350zł. od pary. Zapisy oraz wpłaty do 20 stycznia, mamy jeszcze dosłownie kilka miejsc.
   
 6. W przyszłą sobotę 18.01.2020 o godz. 11.00 w plebanii odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. ze szkoły Batterflay.
   
 7. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. W poniedziałek piłka dla ministrantów w Szkole Salezjańskiej, w środę o 16.30 Koło Szachowe w plebani, w piątek o 18.00 próba scholki dziecięcej, a o 20.00 piłka dla mężczyzn w SP 3. W czwartek i sobotę od 9.00 do 10.00 Aquaaerobic dla pań. Pracujemy nad nowym harmonogramem i podamy go w gablocie parafialnej, na stronie internetowej i w gazetce.
   
 8. W czasie ferii Szkoła Języka Angielskiego JAR wraz z parafią organizujemy półkolonie w dwóch terminach. I 27-31 stycznia oraz II 3-7 lutego. W programie nauka j. angielskiego, zajęcia sportowe, wyjście do kina, zabawy i jedzonko. Koszt 400zł. Zniżki dla rodzeństwa i dużych rodzin. Serdecznie zapraszamy.  
   
 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, na kolektę w niedzielę i Trzech Króli zebraliśmy 2232zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne i podczas kolędy. Przeznaczamy je na naszą budowę. Po zakończeniu kolęd przedstawimy parafianom sprawozdanie duszpasterskie i finansowe za 2019 rok. 
   
 10. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

5 stycznia 2020r. - II Niedziela Bożego Narodzenia

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Jutro 6 stycznia przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Trzech Króli. Poświęcimy kredę, którą oznaczymy nasze drzwi literami K + M + B 2020, na znak naszego świadectwa i przynależności do Chrystusa. Na Mszy św. o 10.00 zaśpiewa chór Wydziału Teologicznego "Portamus Gaudium". Po Mszy św. krótkie śpiewanie kolęd. Modlimy się za misjonarzy i zapraszamy na Orszak Trzech Króli na Stary Rynek na godz. 12.30.
   
 3. Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii, zwane kolędą. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy od 16.30, zaś w soboty i niedziele od 15.00. Plan kolęd w gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablocie. Prosimy przypomnieć sąsiadom. Za życzliwość i wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
 4. W Nowym Roku mamy bardzo wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.  w intencjach zmarłych, ale także z okazji urodzin, imienin czy jubileuszy. Modlitwa, zwłaszcza Msza św. to wielki dar tak dla zmarłych, ale także dla żyjących.
   
 5. 15 lutego 2020 roku planujemy zorganizować Bal Karnawałowy. Odbędzie się w zajeździe Bumerang. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji. Koszt to 350zł. od pary. Zapisy oraz wpłaty do 20 stycznia, mamy jeszcze ok. 20 miejsc.
   
 6. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. Od przyszłego tygodnia nowy harmonogram podamy w gablocie parafialnej, na stronie internetowej i w gazetce.
   
 7. W czasie ferii Szkoła Języka Angielskiego JAR wraz z parafią organizujemy półkolonie w dwóch terminach. I 27-31 stycznia oraz II 3-7 lutego. W programie nauka j. angielskiego, zajęcia sportowe, wyjście do kina, zabawy i jedzonko. Koszt 400zł. Zniżki dla rodzeństwa i dużych rodzin. Serdecznie zapraszamy.  
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, na kolektę  w niedzielę i Nowy Rok zebraliśmy 2460zł. Bóg zapłać także za ofiary składane na konto parafialne i podczas kolędy. Przeznaczamy je na naszą budowę.
   
 9. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies