Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Ogłoszenia Parafialne

9 stycznia 2022r. –
III Niedziela Bożego Narodzenia

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujemy za dar naszego Chrztu św.
   
 2. Trwają w naszej wspólnocie wizyty duszpasterskie, czyli kolędy. Program kolęd jest na stronie internetowej, na naszym facebooku, w gablocie parafialnej i w gazetce. Kolędy rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 16.00, a w soboty, niedziele i święta od godz. 14.30. W dni powszednie, gdy kolędujemy Msza św. w naszej kaplicy tylko o godz. 8.00. Podczas kolęd obiecujemy zachować wszelkie zasady rygoru sanitarnego i rozumiemy wszystkich, którzy z obawy przed chorobą nas nie przyjmą. Kolęda jest całkowicie dobrowolna. Ofiary z kolęd będą przeznaczone na spłatę prac wykonanych w Kaplicy i Domu Parafialnym. Do zobaczenia.
   
 3. Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia w czwartek 13 stycznia. Msza święta o godz. 18.00 a po niej jak zwykle adoracja ze śpiewem i modlitwą uwielbienia. Prowadzi zespół muzyczny oraz wspólnota Syjon.
   
 4. W piątek 14 stycznia na godz. 19.00 do kaplicy zapraszamy na Koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Wstęp jest wolny, jedynie po koncercie będzie można wesprzeć organizację koncertu dobrowolną ofiarą do puszki. Zapraszamy.
   
 5. W sobotę 15 stycznia na godz. 11.00 do Sali św. Jana Pawła II zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. 
   
 6. W sobotę 15 stycznia o godz. 15.30 odbędą się w kaplicy Jasełka w wykonaniu naszych przedszkolaków. Razem z Paną Dyrektor zapraszamy całą społeczność Przedszkola Miejskiego nr 18.
   
 7. Z okazji 5 rocznicy istnienia naszej parafii przygotowaliśmy piękną Kronikę Parafialną z wydarzeń z życia naszej parafii. Do nabycia w cenie 60zł., może to być ciekawy prezent świąteczny.
   
 8. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy miały maseczki. W kaplicy podczas nabożeństw może gromadzić się 80 osób co stanowi 30% miejsc w kaplicy, dodatkowo osoby zaszczepione. 
   
 9. W zeszłą niedzielę na kolektę  zebraliśmy 2784zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę budowlaną, zakupimy za nią monitor do wyświetlania tekstów do naszej kaplicy wraz z oprogramowaniem. Potrzebujemy 8.000zł.
   
 10. Według pierwotnego zamysłu chcieliśmy, aby kaplica w dzień pozostawała otwarta. Niestety w tym tygodniu doszło do 2 kradzieży skarbonki anioła i lichtarzy z ołtarza, dlatego jesteśmy zmuszeni zamykać kaplicę, a otwierać pół godz. przed Mszą i nabożeństwami.
   
 11. Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w poniedziałek i czwartek od 8.30 do 10.00. Jeśli te godziny nie pasują prosimy kontaktować się telefonicznie lub emailowo. Biuro znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Grasera 5.  
   
 12. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 8 zł.
   

2 stycznia 2022r. –
II Niedziela Bożego Narodzenia

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Rozpoczęliśmy Nowy Rok 2022. Życzymy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom obfitości Bożej łaski, zdrowia, by ten czas był owocny i błogosławiony.
   
 3. Trwają w naszej wspólnocie wizyty duszpasterskie, czyli kolędy. Program kolęd jest na stronie internetowej, na naszym facebooku, w gablocie parafialnej i w gazetce. Kolędy rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 16.00, a w soboty, niedziele i święta od godz. 14.30. W dni powszednie, gdy kolędujemy Msza św. w naszej kaplicy tylko o godz. 8.00. Podczas kolęd obiecujemy zachować wszelkie zasady rygoru sanitarnego i rozumiemy wszystkich, którzy z obawy przed chorobą nas nie przyjmą. Kolęda jest całkowicie dobrowolna. Ofiary z kolęd będą przeznaczone na spłatę prac wykonanych w Kaplicy i Domu Parafialnym. Do zobaczenia.
   
 4. W dniu 6 stycznia przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na rodzinne kolędowanie.
   
 5. W dniu 7 stycznia I piątek miesiąca. Msze św. o 8.00, 17.00 i 18.00, przed Mszami spowiedź św. I sobota miesiąca Msza św. o 8.00, a po Mszy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
   
 6. Z okazji 5 rocznicy istnienia naszej parafii przygotowaliśmy piękną Kronikę Parafialną z wydarzeń z życia naszej parafii. Do nabycia w cenie 60zł., może to być ciekawy prezent świąteczny.
   
 7. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy miały maseczki. W kaplicy podczas nabożeństw może gromadzić się 80 osób co stanowi 30% miejsc w kaplicy, dodatkowo osoby zaszczepione. 
   
 8. W zeszłą niedzielę na kolektę  zebraliśmy 2842zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. W przyszłą niedzielę nasza kolekta budowlana podczas, której będziemy zbierać na monitor do wyświetlania tekstów do naszej kaplicy. Potrzebujemy 8.000zł.
   
 9. Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w poniedziałek i czwartek od 8.30 do 10.00. Jeśli te godziny nie pasują prosimy kontaktować się telefonicznie lub emailowo. Biuro znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Grasera 5.  
   
 10. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 8 zł.
   

26 grudnia 2021r. - 
Niedziela Świętej Rodziny

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Dzisiaj drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Przypada Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Wszystkim rodzinom i małżeństwom naszej parafii życzymy, aby były Bogiem silne, niech przez wierność, miłość, wspólną troskę i szacunek wypełniają powołanie do świętości, a narodzony Pan niech obficie błogosławi. Dzisiaj na Mszach św. odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie i modlimy się za małżeństwa i rodziny. W gazetce znajdziemy List do rodzin i modlitwę małżonków.
   
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować święta, za zrobienie żłóbka, za posprzątanie kaplicy, za wsparcie i przygotowanie paczek dla ubogich i wszelką pomoc z serca dziękujemy i radujemy się piękną kaplicą i domem parafialnym. Bóg zapłać.
   
 4. Od jutra 27 grudnia rozpoczynamy w naszej wspólnocie wizyty duszpasterskie, czyli kolędy. Będą miały tradycyjny przebieg. Program kolęd jest na stronie internetowej, na naszym facebooku i w gablocie parafialnej. Kolędy rozpoczynamy w dni powszednie od godziny 16.00, a w soboty, niedziele i święta od godz. 14.30. Zapytamy o kolędę we wszystkich domach, które choć raz nas przyjęły, a także we wszystkich domach, które zostały oddane w okresie ostatnich 2 lat, aby nikogo kto chce przyjąć kolędę nie pominąć. W dni powszednie, gdy kolędujemy Msza św. w naszej kaplicy tylko o godz. 8.00. Podczas kolęd obiecujemy zachować wszelkie zasady rygoru sanitarnego i rozumiemy wszystkich, którzy z obawy przed chorobą nas nie przyjmą. Kolęda jest całkowicie dobrowolna. Ofiary z kolęd będą przeznaczone na spłatę prac wykonanych w Kaplicy i Domu Parafialnym. Do zobaczenia.
   
 5. W piątek 31 grudnia o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za 2021 rok, a także w intencji zmarłych, którzy odeszli od nas w 2021r. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i modlitwy.
   
 6. W dniu 1 stycznia 2022 roku uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Prosimy o Boże błogosławieństwo i pokój na świecie w 2022 roku. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 11.30, 13.00 oraz 17.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
   
 7. Z okazji 5 rocznicy istnienia naszej parafii przygotowaliśmy piękną Kronikę Parafialną z wydarzeń z życia naszej parafii. Do nabycia w cenie 60zł., może to być ciekawy prezent świąteczny.
   
 8. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy miały maseczki. W kaplicy podczas nabożeństw może gromadzić się 80 osób co stanowi 30% miejsc w kaplicy, dodatkowo osoby zaszczepione. 
   
 9. W zeszłą niedzielę na kolektę  zebraliśmy 2564zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. W parafii Miłosierdzia Bożego w zeszłym tygodniu zebraliśmy 7071zł. Bóg zapłać za wsparcie i zaproszenie.
   
 10. Biuro parafialne w czasie kolęd czynne w poniedziałek i czwartek od 8.30 do 10.00. Jeśli te godziny nie pasują prosimy kontaktować się telefonicznie lub emailowo. Biuro znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Grasera 5.  
   
 11. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 8 zł.
   

19 grudnia 2021r. - 
IV Niedziela Adwentu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku na godz. 6.15. Po roratach śniadanie dla uczestników w salce św. Dominika Savio. Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.
   
 3. Jak co roku przygotowujemy paczki świąteczne dla najuboższych rodzin naszej parafii. Chcemy przygotować 6 paczek, dlatego prosimy o włączenie się w zbiórkę żywności i środki czystości. Składamy je w korytarzu przy wyjściu z kaplicy od przedszkola do wtorku. W środę przygotujemy paczki i z życzeniami świątecznymi zawieziemy do naszych rodzin. Bóg zapłać za wrażliwość serca. 
   
 4. We wtorek 21 grudnia na godz. 18.30 do Sali Św. Jana Pawła II zapraszamy Radę Parafialną.
   
 5. W czwartek 23 grudnia zapraszamy na kolejną katechezę w ramach rekolekcji adwentowych. 18.00 Msza św., następnie katecheza rekolekcyjna z modlitwą.
   
 6. Opłatki można nabyć w kaplicy, biurze parafialnym lub zakrystii.
   
 7. Z okazji 5 rocznicy istnienia naszej parafii przygotowaliśmy piękną Kronikę Parafialną z wydarzeń z życia naszej parafii. Do nabycia w cenie 60zł., może to być ciekawy prezent świąteczny.
   
 8. W piątek rozpoczynamy Świętowanie Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjny przebieg naszej rodzinnej Wigilii. Na Msze św. Pasterki zapraszamy o godz. 22.00 i 24.00. 
   
 9. W Boże Narodzenie 25 grudnia Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. W I Dzień Świąt 26 grudnia Msze św. o 8.00, 10.00, 11.30 oraz 17.00 i 18.00.
   
 10. W poniedziałek 27 grudnia rozpoczynamy Wizyty Duszpasterskie czyli Kolędy. Program znajdziemy na stronie parafii, na facebooku, w gablocie ogłoszeń oraz wyłożony jest na stoliku.
   
 11. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy miały maseczki. W kaplicy podczas nabożeństw może gromadzić się 80 osób co stanowi 30% miejsc w kaplicy, dodatkowo osoby zaszczepione. 
   
 12. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 4851zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. 
   
 13. Biuro parafialne czynne w poniedziałek 18.30 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45. 
   
 14. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 8 zł.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies