Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Ogłoszenia Parafialne

19 września2021r. - XXV Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Dziękujemy za pomoc w organizacji wczorajszego Turnieju o Puchar Św. Andrzeja, zawodnikom za bezpieczną grę, a kibicom za dobry doping.
   
 3. W zeszłą niedzielę odbyło się spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Jeśli są w naszej parafii osoby, zainteresowane przyjęciem sakramentów, a nie mogły uczestniczyć w spotkaniach prosimy zgłaszać się do biura parafialnego lub do księży.
   
 4. W dniach 29 września – 8 października planujemy zorganizować Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Mamy jeszcze 2 wolne miejsca jeśli są osoby zainteresowane zapraszamy. 
   
 5. W przyszłym roku w dniach od 26 maja do 5 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Włoch. W programie: Padwa, Asyż, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo, Piza, Florencja, Monte Cassino, Rzym, Watykan oraz jednodniowy wypoczynek nad Morzem Tyrreńskim. Koszt 2940 zł i 230 euro. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Łukasza naszego wikarego do końca października wraz z wpłatą 790 zł.
   
 6. W przyszłą sobotę 25 września od godz. 9.00 planujemy pracę w odświeżaniu naszych ławek, które posłużą nam także w nowej kaplicy. Panów, którzy chcieli by pomóc prosimy wpisać się na listę z tyłu kaplicy.
   
 7. W przyszłą niedzielę Fundacja wspierająca Hospicjum dla dzieci Nadzieja przeprowadzi zbiórkę na nasze toruńskie hospicjum dla dzieci. Chcemy wspólnie wesprzeć ten ważny cel.
   
 8. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 9. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 4731zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. 
   
 10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 19.00 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45.
   
 11. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł., a także dla dzieci Mały Gość Niedzielny, gdzie znajdziemy gry, rebusy i ciekawostki dla najmłodszych. Kochani zachęcamy do podawania propozycji 3 patronów dla naszych salek. Karteczki wrzucamy do naszej skarbony.
   
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego tygodnia pracy.

   

12 września2021r. - XXIV Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Dzisiejsza niedziela to dzień beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. Dziękujemy Panu Bogu za dar błogosławionych, których o wstawiennictwo prosimy. Dziękujemy także ks. Łukaszowi, pani Basi i panu Tomkowi oraz wolontariuszom za zorganizowanie wczorajszego konkursu o Słudze Bożym ks. kard Stefanie Wyszyńskim.
   
 3. W dniu dzisiejszym na spotkania organizacyjne zapraszamy: Msza św. o 11.30 i spotkanie dzieci i rodziców do I Komunii św., Msza św. o 18.00 i spotkanie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.
   
 4. W środę na Mszę św. o 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca. W czwartek na Mszę św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy Bractwo św. Józefa.
   
 5. W sobotę 18 września na orlik przy Biedronce przy ul. Polnej zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Andrzeja. Turniej oraz zabawę rozpoczynamy od godz. 9.00. Prosimy Panie o upieczenie ciast i dostarczenie przed 9.00. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
   
 6. W dniach 29 września – 8 października planujemy zorganizować Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Osoby, które zapisały się prosimy o potwierdzenie do najbliższej środy oraz wpłaty. To czy ostatecznie odbędzie się pielgrzymka zależy od obostrzeń, które na razie pozwalają zorganizować wyjazd. 
   
 7. W dniach 8 - 9 października jest możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Organizuję ją parafia św. Jakuba Apostoła w Toruniu. W programie również nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej w Gidlach i zwiedzanie Łodzi śladami świętej siostry Faustyny. Koszt 280 zł. Zapisy wraz z wpłatą do przyszłej niedzieli 19 września, o zgłoszenie chęci wyjazdu prosimy już dziś, byśmy mogli poznać orientacyjną liczbę uczestników pielgrzymki i zamówić nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Szczegóły u ks. Łukasza wikariusza.
   
 8. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 9. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 2421zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę budowlaną. Na wsparcie potrzebujących w Afganistanie zebraliśmy 465zł.
   
 10. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 19.00 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45.
   
 11. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł. Kochani zachęcamy do podawania propozycji 3 patronów dla naszych salek. Karteczki wrzucamy do naszej skarbony.
   
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego tygodnia pracy, a dzieciom i młodzieży darów Ducha Św. oraz Bożego błogosławieństwa  i zdrowia na Nowy Rok Szkolny.

   

28 sierpnia 2021r. - XXII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Przeżywamy wspólnie XXII Niedzielę Zwykłą. 
   
 3. Zapraszamy do działań w ramach Centrum Aktywności Lokalnej oraz Lokalnej Grupy Działania. 
   
 4. Wyrażamy ogromną wdzięczność i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie V Rodzinnego Festynu Parafialnego. Sponsorom, Radzie Parafialnej, wszystkim, którzy przygotowali ciasta, przekazali fanty i udzielili trochę wolnego czasu. Bóg zapłać za wszelką pomoc i obecność.
   
 5. Mamy jeszcze wolne miejsca na Bal parafialny, który odbędzie się 11 września w restauracji Lokomotywa. Koszt za parę to 380zł. Zapraszamy serdecznie. 18 września planujemy także zorganizować kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar św. Andrzeja. Prosimy zgłaszać drużyny i zapraszamy do wspólnej integracji. 
   
 6. W środę 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 wszystkie dzieci i młodzież. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 poświęcimy dzieciom plecaki, książki i przybory szkolne. Rozpocznijmy rok szkolny z Panem Bogiem.
   
 7. W I piątek miesiąca zapraszamy dzieci oraz wszystkich parafian do spowiedzi św. od godz. 16.30 i 17.30.
   
 8. W sobotę 11 września w godz. 10.00 – 14.00 organizujemy zabawę konkursową w formie podchodów dotyczącą osoby Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Będzie to forma przygotowania do beatyfikacji, która odbędzie się 12 września w Warszawie. Zapraszamy uczestników od 12 roku życia wzwyż. Zbiórka 9.50 przy kaplicy. Na miejscu podzielimy uczestników na grupy i wyjaśnimy zasady. Dla uczestników przewidziane są nagrody. Zapraszamy do udziału w zabawie.
   
 9. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 10. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 2460zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. Na operację dla Nataniela zebraliśmy 2345zł. Bóg zapłać za dobre serce.
   
 11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 19.00 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45.
   
 12. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł. Kochani wykańczamy powoli nasze salki parafialne, prosimy o pomoc w nadaniu patronów każdej z 3 salek. Proszę zaproponować 3 świętych, a karteczki z propozycjami wrzucić do puszki na ofiary. W ten sposób wspólnie wybierzemy patronów salek.
   
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego tygodnia pracy, a dzieciom i młodzieży darów Ducha Św. oraz Bożego błogosławieństwa  i zdrowia na Nowy Rok Szkolny.

   

22 sierpnia 2021r. - XXI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Przeżywamy wspólnie XXI Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj po Mszach o 8.00, 10.00 i 11.30 odbędzie się kolejny kiermasz słodkości. Środki przekażemy na operację naszego małego parafianina Nataniela. Zachęcamy do wsparcia. 
   
 3. Zapraszamy do działań w ramach Centrum Aktywności Lokalnej oraz Lokalnej Grupy Działania. 
   
 4. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
   
 5. W sobotę 28 sierpnia w godz. 14.00 – 20.00 odbędzie się V Rodzinny Festyn Parafialny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji lub mają propozycje atrakcji. Panie, które przygotują ciasta prosimy o dostarczenie wypieków od godz. 12.00 do stoiska z gastronomią. Panów, którzy chcą pomóc przy rozstawianiu namiotów i stoisk prosimy na godz. 11.00. Potrzebujemy jeszcze kilku osób do obsługi dmuchańców. Chętnych do pomocy proszę wpisać się na listę z tyłu kaplicy. Wszystkich naszych parafian i gości zapraszamy do wspólnej zabawy na nasz festyn.
   
 6. Mamy jeszcze wolne miejsca na Bal parafialny, który odbędzie się 11 września w restauracji Lokomotywa. Koszt za parę to 380zł. Zapraszamy serdecznie.
   
 7. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 8. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 2308zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą.
   
 9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 19.00 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45.
   
 10. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł. Kochani wykańczamy powoli nasze salki parafialne, prosimy o pomoc w nadaniu patronów każdej z 3 salek. Proszę zaproponować 3 świętych, a karteczki z propozycjami wrzucić do puszki na ofiary. W ten sposób wspólnie wybierzemy patronów salek.
   
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego tygodnia pracy, a wypoczywającym pięknej pogody oraz Bożego błogosławieństwa.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies