Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Ogłoszenia Parafialne

31 maja 2020r. - Zesłanie Ducha Świętego

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. Kościół otrzymuje potrzebne dary, aby skutecznie głosić Dobrą Nowinę. Idźmy więc i głośmy prawdę o zmartwychwstałym Panu.
   
 3. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. W tygodniu każdego dnia Msze św. o 17.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach o 17.00. Z dniem 6 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. spowodowana epidemią. Prosimy o ostrożność i rozwagę, ale też zapraszamy na niedzielne Msze św., a także w dni powszednie.
   
 4. Msze św. na naszym facebooku transmitować będziemy w niedzielę o godz. 10.00. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
   
 5. W czwartek 4 czerwca na godz. 18.00 na Msze św. i na spotkanie do kaplicy zapraszamy Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną naszej parafii.
   
 6. W piątek 5 czerwca przypada I piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi św. od 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00
   
 7. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych z Komunią św.
   
 8. Po Mszach św. zapraszamy do odbioru szatek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przypominamy, że I Komunia św.  w tym roku odbędzie się 29 sierpnia.
   
 9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 1447zł.
   
 10. Biuro parafialne czynne poniedziałek i wtorek w godz. 19.00-20.00 i w czwartek 16.00-16.45. Zapraszamy.
   
 11. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia tygodnik "Niedziela" w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Najlepsze życzenia składamy wszystkim dzieciom, niech Pan Jezus umacnia, dużo radości, spełnienia marzeń i obfitości Bożej łaski. Szczęść Boże. 
   
 

24 maja 2020r. - Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kiedy to Pan Jezus czterdzieści dni po swoim Zmartwychwstaniu powraca do nieba do swojego Ojca. Ta tajemnica uzmysławia nam, że powołani jesteśmy do wieczności.
   
 3. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. W tygodniu każdego dnia Msze św. o 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach o 17.00.
   
 4. Od tego tygodnia Msze św. na naszym facebooku transmitować będziemy tylko w niedzielę o godz. 10.00. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
   
 5. Przypominamy, że w naszej wspólnocie zakładamy kolejną różę różańcową im. Św. Jana Pawła II jako dar na Jego 100 urodziny. Serdecznie zapraszamy do tworzenia tej wspólnoty.
   
 6. W środę 27 maja na Mszę św. o 18.00 oraz spotkanie formacyjne w kaplicy zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca, I różę.
   
 7. W sobotę 30 maja po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Św. 
   
 8. W sobotę 30 maja w katedrze Śś. Janów 8 diakonów przyjmie sakrament kapłaństwa. Módlmy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i do służby w Kościele. 
   
 9. Po Mszach św. zapraszamy do odbioru szatek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przypominamy, że I Komunia św.  w tym roku odbędzie się 29 sierpnia.
   
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 1323zł.
   
 11. Biuro parafialne czynne poniedziałek i wtorek w godz. 19.00-20.00 i w czwartek 16.00-16.45. Zapraszamy.
   
 12. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia tygodnik "Niedziela" w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 13. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Zmartwychwstały Pan błogosławi. Szczęść Boże.

   
 

17 maja 2020r. - VI Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zawierzamy wstawiennictwu naszego wielkiego Rodaka naszą Ojczyznę i parafię. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych i papieskich, a także wyeksponowanie w naszych oknach obrazów św. Jana Pawła II jako pamięć i wdzięczność za Jego życie i posługę.
   
 3. Województwo Kujawsko-Pomorskie razem z Diecezją Toruńską organizują wiele wydarzeń związanych z rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. W poniedziałek o godz. 12.00 w toruńskiej katedrze Śś. Janów Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. Bpa. Wiesława. Z radością informujemy, że otrzymaliśmy ze Stolicy Apostolskiej relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia dokonamy w późniejszym terminie. Dziękujemy za pomoc w pozyskaniu relikwii naszemu ks. Michałowi, który na co dzień studiuje w Rzymie na Uniwersytecie na Lateranie.
   
 4. W tym tygodniu Msze św. transmitujemy na facebooku w niedzielę o godz. 10.00 oraz w środę o godz. 17.35 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem majowym i w piątek o 17.35 z Koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem majowym. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
   
 5. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. W tygodniu każdego dnia Msze św. o 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach o 17.00.
   
 6. Chcemy w naszej wspólnocie założyć kolejną różę różańcową im. Św. Jana Pawła II jako dar na Jego 100 urodziny. Serdecznie zapraszamy do tworzenia tej wspólnoty.
   
 7. We wtorek 19 maja zapraszamy na Mszę św. w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii ze zbiórką na naszą budowę. Na Mszę św. i krótkie spotkanie zapraszamy Bractwo św. Józefa. 
   
 8. Dzisiaj oraz w następną niedzielę po Mszach św. zapraszamy do odbioru szatek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Przypominamy, że I Komunia św.  w tym roku odbędzie się 29 sierpnia.
   
 9. Kochani w sobotę 23 maja planowaliśmy nasz IV Rodzinny Festyn Parafialny. Niestety nie może on się odbyć w tym terminie. Przekładamy go na pierwszą sobotę września tj. 5 września. 
   
 10. Zmieniły się przepisy związane z uczestnictwem wiernych na nabożeństwach. W tej chwili obowiązuje zasada 1 uczestnika na 10 m², dlatego też w naszej kaplicy może modlić się 23 uczestników w kaplicy, a jeśli jest potrzeba to będziemy rozstawiali ławeczki na zewnątrz, gdyż nasza kaplica znajduje się w parku.
   
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 2315zł. 
   
 12. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 13. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Zmartwychwstały Pan błogosławi. Szczęść Boże.


   

10 maja 2020r. - V Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu 13 maja przypada 103 rocznica objawień fatimskich. Powierzamy Matce Bożej naszą Ojczyznę i parafię, prosimy też o ustanie epidemii.
   
 3. W tym tygodniu Msze św. transmitujemy na facebooku w niedzielę o godz. 10.00 oraz w środę o godz. 17.35 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwem majowym i w piątek o 17.35 z Koronką do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwem majowym. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
   
 4. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. W tygodniu każdego dnia Msze św. o 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach o 17.00.
   
 5. W środę 13 maja, w dniu rocznicy objawień fatimskich, na godz. 17.35 do kaplicy zapraszamy na nabożeństwo majowe, nowennę, Mszę św. i krótkie spotkanie uczestników nowopowstałej róży różańcowej. 
   
 6. Z powodu epidemii odwołaliśmy nasze pielgrzymki do Rumunii i Chorwacji, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu. Chcemy jednak podjąć próbę organizacji pielgrzymki do Chorwacji w dniach 26 września – 5 października 2020 roku. Prosimy więc osoby, które zgłosiły się o potwierdzenie wzięcia udziału lub wycofanie się, a wtedy zwrócimy zaliczkę. Chorwacja już dziś otwiera się na turystów i sytuacja się normuje, a pogoda w naszym nowym terminie powinna być słoneczna i optymalna. Zapraszamy.
   
 7. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kaplicy do puszki i na kolektę, także te wpłacane na konto parafialne. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1162zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą kolektę budowlaną.
   
 8. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 9. Trwa także nasza akcja: Maseczki ochronne dla naszych parafian. Proszę przyjąć od nas maseczki.
   
 10. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Zmartwychwstały Pan błogosławi. Szczęść Boże.


   

3 maja 2020r. - IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza 

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a także za kleryków toruńskiego Seminarium Duchownego. Zachęcamy także do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
   
 3. W tym tygodniu Msze św. transmitujemy na facebooku w niedzielę o godz. 10.00 oraz w środę o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek o 17.45 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
   
 4. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. W tygodniu każdego dnia Msze św. o 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach o 17.00.
   
 5. W piątek 8 maja uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
   
 6. Zapraszamy chętnych do wspólnoty Żywego Różańca. Tworzymy drugą Różę i brakuje nam 4 osób. Obowiązkiem uczestników jest co miesięczna Eucharystia oraz codzienna 10tka różańca. Zapraszamy
   
 7. Prosimy zgłaszać osoby potrzebujące jakiekolwiek pomocy, byśmy mogli wraz z naszymi wolontariuszami udzielić wsparcia i pomocy. Nasz Klub Seniora uszył kolejne 800 maseczek za co serdecznie dziękujemy. Chcemy przekazać maseczki osobom starszym naszej parafii. Znajdziecie je w swoich skrzynkach na listy.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kaplicy do puszki i na kolektę, także te wpłacane na konto parafialne, które są wielką pomocą w prowadzeniu naszej parafii i budowy Domu Parafialnego z Kaplicą. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1033zł. Za tydzień nasza kolekta budowlana.
   
 9. Proszę wziąć gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 10. Dziękujemy za dotychczasową zbiórkę nakrętek dla Dawidka Gnata, wraz z Rodzicami dziękujemy za wsparcie jego leczenia i jednocześnie informujemy, że ze względu na trudności w skupie nakrętek zawieszamy zbiórkę.
   
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Zmartwychwstały Pan błogosławi. Szczęść Boże.
   

26 kwietnia 2020r. - III Niedziela Wielkanocna

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Serdecznie zachęcamy, aby w tym czasie szczególnie sięgnąć po Pismo Święte i czytać oraz rozważać Boże Słowo.
   
 3. Przypominamy, że obowiązuje dyspensa ks. Bpa Wiesława od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Powinniśmy wtedy obejrzeć relację na żywo, przyjmując Komunię duchową. Z naszej kaplicy Mszę św. będą transmitowane na facebooku w niedzielę o godz. 10.00 oraz w środę o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek o 17.45 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu także w sobotę o godz. 18.00 z racji na Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa.
   
 4. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00 i 18.00. Jeśli będzie potrzeba i chętnych do uczestnictwa we Mszy św. będzie więcej to odprawiać będziemy Msze św. także w innych godzinach. Będziemy o tym informować na bieżąco. W tygodniu każdego dnia Msze św. o 17.00 i 18.00.
   
 5. W przyszłą niedzielę 3 maja przypada Niedziela Dobrego Pasterza, dlatego też uroczystość Matki Bożej Królowej Polski została przełożona na sobotę 2 maja. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.
   
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy po Mszy św. o 17.00, a przed 18.00. Zapraszamy.
   
 7. Tworzymy w naszej parafii kolejną Różę Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy osoby chętne do codziennej modlitwy 10tką różańca w intencjach papieskich, a w intencji dzieci naszej parafii. Potrzebujemy 20 osób, a do tej pory zgłosiło się 12 osób. Tę różę poprowadzi pani Marta Olszewska. Zapraszamy. 
   
 8. Prosimy zgłaszać osoby potrzebujące jakiekolwiek pomocy, byśmy mogli wraz z naszymi wolontariuszami udzielić wsparcia i pomocy. Nasz Klub Seniora uszył kolejne 580 maseczek za co serdecznie dziękujemy.
   
 9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kaplicy do puszki, także te wpłacane na konto parafialne, które są wielką pomocą w prowadzeniu naszej parafii i budowy Domu Parafialnego z Kaplicą.
   
 10. Proszę zabrać ogłoszenia i intencje. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Zmartwychwstały Pan błogosławi. Szczęść Boże.
 

19 kwietnia 2020r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Prosimy miłosiernego Pana Jezusa, aby udzielił nam łaski pokonania epidemii. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
   
 3. Od dnia 20 kwietnia tj. od poniedziałku w kościołach podczas Mszy i nabożeństw może przebywać 1 osoba na 15 m². Z racji na to w naszej kaplicy w liturgii może uczestniczyć 16 osób razem z posługującymi. W kaplicy podczas Mszy św, spowiedzi św. czy osobistej modlitwy obowiązuje zasłanianie ust i nosa np. maseczką ochronną.  
   
 4. Cały czas obowiązuje dyspensa ks. Bpa Wiesława od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w świątyni, powinniśmy wtedy obejrzeć relację na żywo, przyjmując Komunię duchową. Z naszej kaplicy Mszę św. będą transmitowane w niedzielę o godz. 10.00 oraz w środę o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek o 17.45 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Transmisje na naszym parafialnym facebooku. Co niedzielę o godz. 11.30 publikujemy także katechezę dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy do wspólnego uczestnictwa.
   
 5. Msze św. w niedzielę odprawiamy o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Jeśli będzie potrzeba i chętnych do uczestnictwa we Mszy św. będzie więcej to odprawiać będziemy Msze św. także w innych godzinach. Będziemy o tym informować na bieżąco.
   
 6. Okres spowiedzi wielkanocnej trwać będzie do uroczystości Zesłania Ducha Św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. pół godz. Przed każdą Mszą św.
   
 7. Z racji na obecną sytuację podjęliśmy decyzję o przełożeniu I Komunii Św. na sobotę 29 sierpnia 2020 roku. Grupa parafialna o godz. 11.00, a Grupa Szkoły Butterfly o godz. 13.00.
   
 8. Kochani, jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w pomoc, Bractwu Św. Józefa, które zorganizowało i sfinansowało paczki dla rodzin naszej parafii, Klubowi Seniora, który cały czas szyją maseczki ochronne, już kilkaset sztuk trafiło już do seniorów i potrzebujących. Dziękujemy też wolontariuszom za wszelką pomoc.
   
 9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kaplicy do puszki, także te wpłacane na konto parafialne, które są wielką pomocą w prowadzeniu naszej parafii i budowy Domu Parafialnego z Kaplicą.
   
 10. Proszę zabrać ogłoszenia i intencje. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom oraz Solenizantom i Jubilatom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, niech Zmartwychwstały Pan nam wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.
 

12 kwietnia 2020r. - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność wspólną modlitwę. Pozdrawiamy
  i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w domach.
   
 2. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Radujemy się, że spotkaliśmy Pana, chcemy prosić,
  aby udzielił nam łaski pokonania epidemii.
   
 3. W czasie Świąt Wielkanocnych Msze św. sprawujemy w niedzielę: 6.00, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00,
  a w poniedziałek o 8.00, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00.  
   
 4. W czasie Świąt Wielkanocnych obowiązuje dyspensa ks. Bpa Wiesława od obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
  w świątyni, powinniśmy wtedy obejrzeć relację na żywo, przyjmując Komunię duchową. Z naszej kaplicy Mszę św.
  w obydwa dni świąteczne transmitujemy o godz. 10.00 na naszym parafialnym facebooku. W kaplicy na Mszy św. może przebywać do 5 osób.
   
 5. Okres spowiedzi wielkanocnej trwać będzie do uroczystości Zesłania Ducha Św., a więc 50 dni po Wielkiej Nocy. 
   
 6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu grobu Pańskiego, ciemnicy, dekoracji kwiatowej
  i posprzątaniu kaplicy. Dziękujemy także za posługę naszym akolitom, organistce Danucie i kościelnemu Sławkowi, dziękuję także za pomoc w prowadzeniu relacji z uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro.
   
 7. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W parafii Miłosierdzia Bożego odpust parafialny.
   
 8. Kochani, jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża
  i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także te wpłacane na konto parafialne.
   
 10. Proszę zabrać gazetkę „Wieści od św. Andrzeja”. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 11. Kochani wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom składamy serdeczne życzenia świąteczne, niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam wszystkim, chroni nas przed niebezpieczeństwami, obdarza zdrowiem, a w nasze serca wlewa pokój, nadzieje i miłość . Szczęść Boże.

5 kwietnia 2020r. - Niedziela Męki Pańskiej - Palmowa

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w swoich domach.
   
 2. Przeżywamy Niedzielę Palmową i rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy dzisiaj uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
   
 3. Plan Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych w naszej wspólnocie przedstawia się następująco: Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy Msze św. o godz. 18.00. Od 17.30 spowiedź św. w kaplicy. 
   
 4. Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po Mszy do godz. 22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. w kaplicy od 10.00-10.30, 16.00 do 16.30 oraz 20.00-22.00.
   
 5. Wielki Piątek, uroczystości Męki Pańskiej rozpoczną się o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi św. w kaplicy od 10.00-10.30, 16.00 do 16.30 oraz 20.00-22.00.
   
 6. Wielka Sobota. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Odmówimy w naszych rodzinach specjalną modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym, którą znajdziemy na facebooku i stronie internetowej parafii. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00. Okazja do spowiedzi w sobotę w godz. 10.00-10.30 oraz 16.00-16.30. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 10.00 do 16.30.
   
 7. Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych parafian. Uroczystości Triduum Paschalnego transmitowane będą na parafialnym facebooku. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego świętego czasu.
   
 8. Święta Wielkanocne, Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 – rezurekcja, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 12.30, 17.00 i 18.00. W Święta Wielkanocne we Mszach św. może uczestniczyć do 50 osób. Transmitować będziemy na parafialnym facebooku Msze św. o godz. 10.00. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa. Przez czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych obowiązuje także dyspensa ks. Bpa Wiesława od obowiązku obecności na Mszy św. i zachęca się do duchowego przyjęcia Komunii św.
   
 9. Kochani, jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 10. Dziękujemy dzieciom za wzięcie udziału w konkursie na kartkę świąteczną „Jezus Zmartwychwstał”. Wszystkie prace, których jest ponad 100 znajdą się na stronie internetowej i facebooku parafialnym, a nagrody wręczymy w pierwszą niedzielę, gdy wszyscy spotkamy się na Mszy św. po ustaniu epidemii.
   
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także te wpłacane na konto parafialne. 
   
 12. Proszę zabrać ogłoszenia i intencje ze stolika. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 13. Kochani na ten trudny czas niech Pan Jezus nam błogosławi, życzymy wszystkim zdrowia oraz odwagi i pokoju serca. Szczęść Boże.

29 marca 2020r. - V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w swoich domach.
   
 2. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Trwamy w duchowej jedności, codziennej modlitwie i gorliwym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy do codziennego odmawiania 10tki różańca o godz. 20.30. My kapłani w naszej kaplicy, a wierni wspólnie w swoich rodzinach w domach.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa po Mszy o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00. W Mszach św. i nabożeństwach uczestniczyć może do 5 osób, dlatego zapraszamy tylko osoby, które mają zamówioną na danej Mszy intencje. Gorąco zachęcamy do skorzystania z dyspensy Ks. Biskupa i uczestnictwa w Mszy św. i Komunii św. w sposób duchowy oglądając transmisję Mszy św. w telewizji. W tym tygodniu transmitujemy na naszym parafialnym facebooku Msze św. i Drogę Krzyżową w piątek oraz Mszę św. i Gorzkie Żale w niedzielę o 10.00. Zapraszamy też do Spowiedzi św. każdego dnia od 17.30.
   
 4. Do Świąt Wielkanocnych z powodu stanu epidemii w naszej Ojczyźnie odwołujemy wszystkie działania w ramach CAL, a także wszystkie spotkania grup parafialnych. 
   
 5. Kochani, jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 6. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową i rozpoczniemy już Wielki Tydzień. Jak najbardziej gorliwie przeżywajmy ten czas, aby mimo trudności dobrze przygotować się do Zmartwychwstania Pana Jezusa.
   
 7. Dziękujemy dzieciom za wzięcie udziału w konkursie na kartkę świąteczną „Jezus Zmartwychwstał”. Wszystkie prace, których jest ponad 100 znajdą się na stronie internetowej i facebooku parafialnym, a nagrody wręczymy w pierwszą niedzielę, gdy wszyscy spotkamy się na Mszy św. po ustaniu epidemii.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 814zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także te wpłacane na konto parafialne. 
   
 9. Proszę zabrać ogłoszenia i intencje ze stolika. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 10. Kochani na ten trudny czas niech Pan Jezus nam błogosławi, życzymy wszystkim zdrowia oraz odwagi i pokoju serca. Szczęść Boże.


 

22 marca 2020r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy i pamiętamy w modlitwie o parafianach łączących się z nami w Komunii duchowej w swoich domach.
   
 2. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to trudny czas pandemii. Trwamy w duchowej jedności, codziennej modlitwie i gorliwym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy do codziennego odmawiania 10tki różańca o godz. 20.30. My kapłani w naszej kaplicy, a wierni wspólnie w swoich rodzinach w domach.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Drogi Krzyżowe o 17.00 i po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00. Msze św. odprawiamy: w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30 i 12.30 oraz 18.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W nabożeństwach uczestniczyć może do 50 osób. Można skorzystać z dyspensy Ks. Biskupa i uczestnictwa w Mszy św. i Komunii św. w sposób duchowy oglądając transmisję Mszy św. w telewizji.
   
 4. Do Świąt Wielkanocnych z powodu stanu epidemii w naszej Ojczyźnie odwołujemy wszystkie działania w ramach CAL, a także wszystkie spotkania grup parafialnych. 
   
 5. Kochani, nasi rządzący, lekarze i pielęgniarki oraz służby robią wszystko, aby pomóc zwłaszcza chorym, ale także wszystkim Polakom w czasie epidemii. My także prosimy Was gorąco wykonujmy wszelkie polecenia, zostańmy w domach, dbajmy o higienę i trwajmy na modlitwie prosząc dobrego Boga o łaskę zwycięstwa z zagrażającą epidemią. Jeśli ktoś z Was potrzebowałby jakiejkolwiek pomocy, przy robieniu zakupów, dostarczeniu leków, dotarciu do lekarza to zgłoście tę potrzebę pod numer parafialny 725 481 830 lub na email: parafia@andrzej-torun.pl. My księża i nasi wolontariusze chętnie pomożemy.
   
 6. W naszej parafii odbyliśmy już rekolekcje wielkopostne, ale bardzo serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z rekolekcji w telewizji. Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
   
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 542zł., a podczas Mszy za ofiarodawców 370zł. Serdeczne Bóg zapłać. 
   
 8. Na czas epidemii nie będziemy drukować gazetki "Wieści od św. Andrzeja”. Drukować będziemy tylko ogłoszenia i intencje, proszę zabrać ze stolika. Do nabycia tygodnik "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł. Można też nabyć w wersji elektronicznej: www.e.niedziela.pl
   
 9. Kochani na ten trudny czas niech Pan Jezus nam błogosławi, życzymy wszystkim zdrowia oraz odwagi i pokoju serca. Szczęść Boże.

15 marca 2020r. - III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. W środę zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Andrzejowi Jankowskiemu za wygłoszenie nauk rekolekcyjnych, a parafianom za liczną obecność i wspólną modlitwę.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Drogi Krzyżowe o 17.00 i po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 4. Na prośbę Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Torunia na czas 2 tygodni tj. do 29 marca zawieszamy wszystkie zajęcia w ramach Centrum Aktywności Lokalnej, a także spotkania grup parafialnych. Prosimy zachować ostrożność oraz higienę i nie bagatelizować zagrożenia związanego z koronawirusem. Zachęcamy, aby każdy z nas w swoich domach, każdego dnia odmówił dziesiątkę różańca św. w intencji zdrowia, abyśmy zwyciężyli panującą epidemię. Uczyńmy w ten sposób duchową wspólnotę.
   
 5. Trwamy w stanie zagrożenia epidemicznego, dlatego Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą przy obecności wiernych do 50 osób. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obecności na niedzielnej Mszy św. Posłuchajmy Dekretu Księdza Biskupa.
   
 6. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 7. Zapisy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do 22 marca. Zachęcamy.
   
 8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 3437zł. Serdeczne Bóg zapłać. 
   
 9. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

8 marca 2020r. - II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, w Kościele to niedziela Ad Gentes, pamiętamy w naszych modlitwach o misjach. Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Jankowski, wikariusz parafii Śś. Janów w Toruniu. Dzisiaj nauki na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką o godz. 18.00. Od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
   
 3. Składamy serdeczne życzenia wszystkim Kobietom. Niech Pan Jezus Wam błogosławi, życzymy zdrowia i spełnienia wszelkich marzeń, niech Wasza dobroć i wrażliwość dla wszystkich będzie dobrym świadectwem.
   
 4. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 5. W czwartek 12 marca na Mszę św. i spotkanie zapraszamy Radę Parafialną. Chcemy rozpocząć organizację festynu parafialnego oraz peregrynacji ikony Św. Rodziny.
   
 6. W sobotę 14 marca w godz. 10.00 – 14.00 na Zamku Bierzgłowskim odbędzie się Dzień Skupienia Bractwa św. Józefa. Zapraszamy panów z naszego Bractwa do uczestnictwa.
   
 7. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu.
  W środę zapraszamy dzieci na godz. 17.00 na Świat Gier Planszowych. Dodatkowo w czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski. Zapraszamy nowe Panie na zajęcia z Aqua aerobicu w czwartek na 9.30 i w sobotę na 9.00 na Basen UMK. W miesiącu marcu nie będzie zajęć dla dzieci z robotyki.
   
 8. Zapraszamy dzieci naszej parafii do konkursu na Pocztówkę wielkanocną pt. „Jezus Zmartwychwstał. Dzieci wykonają pocztówkę dowolną metodą i dostarczą prace do kaplicy, biura parafialnego lub do Pani Katechetki w przedszkolu do dnia 31 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród w Niedzielę Palmową 5 kwietnia na Mszy św. o 11.30. 
   
 9. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 10. Zapisy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do 22 marca. Zachęcamy.
   
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1412zł. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na kolektę budowlaną.
   
 12. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.
 

1 marca 2020r. - I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za obecność na niedzielnej Eucharystii i wspólną modlitwę. 
   
 2. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty i modlitwy. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Jankowski, wikariusz parafii Śś. Janów w Toruniu.
   
 3. Nabożeństwa wielkopostne: W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. o 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o 10.00, a przed 11.30. Ok godz. 10.50.
   
 4. We wtorek na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy członków Bractwa św. Józefa.
   
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.30. Na Mszę św. i Drogę Krzyżową zapraszamy kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
   
 6. W sobotę o godz. 11.30 w kaplicy zbiórka ministrantów. Na godz. 17.15 zapraszamy na katechezę chrzcielną rodziców i chrzestnych. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej.
   
 7. Działania w ramach Centrum Aktywności Lokalnej według harmonogramu. 
  Dodatkowo w czwartek na 10.00 do szkoły angielskiego JAR zapraszamy seniorów na język angielski, a na godz. 18.00 do salki przy ul. Watzenrodego 15 zapraszamy kobiety na nowe spotkanie Jar na obcasach, podczas którego wspólna integracja, porady dietetyka oraz szkoła makijażu, a także wiele innych ciekawych form spędzania czasu. Zapraszamy.
   
 8. Zapraszamy dzieci naszej parafii do konkursu na Pocztówkę wielkanocną pt. „Jezus Zmartwychwstał. Dzieci wykonają pocztówkę dowolną metodą i dostarczą prace do kaplicy, biura parafialnego lub do Pani Katechetki w przedszkolu do dnia 31 marca. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród w Niedzielę Palmową 5 kwietnia na Mszy św. o 11.30. 
   
 9. Zachęcamy do podarowania 1% w rozliczanych pitach na budowę naszego domu parafialnego z kaplicą. Wspieramy także naszych chorych parafian Dawidka Gnat chorego na Mucoviscydoze oraz niepełnosprawnego Jakuba Wiśniewskiego.
   
 10. Zapisy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do 22 marca. Zachęcamy.
   
 11. W sobotę 7 marca w godz. 10.00-13.00 Szkoła Salezjańska przy ul. Św. Jana Bosko zaprasza rodziców i dzieci na drzwi otwarte. Zachęcamy do wzięcia udziału.
   
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1574zł., natomiast w Środę Popielcową 1315zł. Serdeczne Bóg zapłać.
   
 13. Zachęcam do zabrania gazetki "Wieści od św. Andrzeja oraz do nabycia tygodnika "Niedziela" z naszą wkładką diecezjalną w cenie 6zł.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies