Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Ogłoszenia Parafialne

16 października 2022r.
XXIX Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza, w czwartek św. Jana Kantego, a w sobotę św. Jana Pawła II. 
   
 2. W październiku wspólnie odmawiamy różaniec. W niedzielę po Mszy św. o 10.00, a w dni powszednie po Mszy św. o 17.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 16.30. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. 
   
 3. W czwartek 20 października wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymom życzymy bezpiecznej podróży i wspaniałych, duchowych przeżyć.
   
 4. W piątek  na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dzieci ze Scholki Parafialnej.
   
 5. W sobotę na godz. 10.00 do salki Św. Jana Pawła II zapraszamy dzieci z Oazy Dzieci Bożych. 
   
 6. W sobotę 29 października zapraszamy wszystkie dzieci (nie tylko te z Oazy Dzieci Bożych) na bal Wszystkich Świętych w godzinach od 10.00 do 12.00. Zabawę poprowadzi nasz wodzirej Marceli w salce św. Jana Pawła II. Dla dzieci obowiązuje przebranie za wybranego świętego lub błogosławionego. Koszt 10 złotych od osoby. Zapisy u ks. Łukasza wikariusza.
   
 7. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Można wpisać swoich zmarłych, zaznaczając godzinę 8.00 lub 10.00 i oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Ofiary w tym roku przekażemy na przygotowanie projektu wykonawczego naszego kościoła parafialnego.
   
 8. W dniach od 18 do 27 kwietnia przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Francji. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń oraz u ks. Łukasza wikariusza.
   
 9. Na stoliku znajduje się nowy numer czasopisma biblijnego Galilea w cenie 15 złotych. Jest to wydanie specjalne okazji 5 rocznicy istnienia. Numer jest poświęcony tajemnicom biografii Jezusa Chrystusa. Ukazane są również miejsca geograficzne w Palestynie, co może być doskonałą lekturą dla pielgrzymów wybierających się za kilka dni do Ziemi Świętej. Zachęcamy do lektury.
   
 10. Informujemy, że w zeszłą niedzielę w całej Polsce odbyło się liczenie wiernych w kościołach. W naszej kaplicy przez całą niedzielę we Mszach św. uczestniczyło 1075 osób co stanowi 14% mieszkańców naszej parafii, a Komunię św. przyjęło 531 osób. Zapraszamy gorąco do praktykowania wiary i na Msze św. w niedzielę i dni powszednie.
   
 11. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 5161zł., Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie. 
   
 12. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 18.30 – 20.00 i w czwartek 16.00 – 16.45. 
   
 13. Zachęcamy do zabrania gazetki Wieści od św. Andrzeja, także do zakupu tygodnika Niedziela i Małego Gościa Niedzielnego oraz kalendarzy Misyjnych na 2023 rok w cenie 5zł.

   

9 października 2022r.
XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, a w sobotę św. Teresy od Jezusa.. 
   
 2. W październiku wspólnie odmawiamy różaniec. W niedzielę po Mszy św. o 10.00, a w dni powszednie po Mszy św. o 17.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 16.30. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. 
   
 3. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30 i spotkanie formacyjne zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. razem z rodzicami. Grupę z 27 maja o 11.00. Za tydzień zapraszamy 2 grupę z 27 maja i z 20 maja.
   
 4. W środę na Mszę św. o 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca.
   
 5. W piątek  na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dzieci ze Scholki Parafialnej.
   
 6. W sobotę na godz. 10.00 do salki Św. Jana Pawła II zapraszamy dzieci z Oazy Dzieci Bożych.
   
 7. W związku z nadchodzącym 22 Dniem Papieskim, dziś po Mszy św. o godzinie 13.00 w naszej kaplicy odbędzie się spektakl uczniów z klasy teatralnej z VIII LO pt. „Zgrany duet”. Spektakl poświęcony jest znajomości świętego Jana Pawła II z ks. Janem Twardowskim Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
   
 8. Przyjmujemy zapisy na szkolenia florystyczne, które realizujemy w ramach CAL, więc są bezpłatne.
   
 9. W dniach od 18 do 27 kwietnia przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Francji. W planie: Kolonia, Paryż, Lourdes, Carcassonne, Awinion, La Salette, Ars, Bawaria i Ratyzbona. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza wikariusza.
   
 10. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe. Można wpisać swoich zmarłych, zaznaczając godzinę 8.00 lub 10.00 i oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Ofiary w tym roku przekażemy na przygotowanie projektu wykonawczego naszego kościoła parafialnego.
   
 11. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 2963zł., Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę budowlaną. Szukamy środków i myślimy o zainstalowaniu fotowoltaiki co uchroni nas przed ogromnymi rachunkami za prąd.
   
 12. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 18.30 – 20.00 i w czwartek 16.00 – 16.45. Biuro znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Grasera 5.  
   
 13. Zachęcamy do zabrania gazetki Wieści od św. Andrzeja, a także do zakupu tygodnika Niedziela.

   

2 października 2022r.
XXVII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. 
   
 2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek 4 października św. Franciszka z Asyżu, w środę 5 października św. Faustyny Kowalskiej, w piątek 7 października Matki Bożej Różańcowej. 
   
 3. W październiku wspólnie odmawiamy różaniec. W niedzielę po Mszy św. o 10.00, a w dni powszednie po Mszy św. o 17.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o 16.30. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.
   
 4. W piątek  na godz. 17.00 zapraszamy na próbę dzieci ze Scholki Parafialnej.
   
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek 7 października. Od 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św. a po Mszy spotkanie dla kandydatów w kaplicy.
   
 6. W sobotę na godz. 10.00 do salki Św. Jana Pawła II zapraszamy dzieci z Oazy Dzieci Bożych.
   
 7. W niedzielę 9 października na Mszę św. o godz. 11.30 i spotkanie formacyjne zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. razem z rodzicami. Grupę z 27 maja o 11.00.
   
 8. W związku z nadchodzącym 22 Dniem Papieskim, w niedzielę 9 października bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 13.00 w naszej kaplicy odbędzie się spektakl uczniów z klasy teatralnej z VIII LO pt. „Zgrany duet”. Spektakl poświęcony jest znajomości świętego Jana Pawła II z ks. Janem Twardowskim Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
   
 9. Do 3 października trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku planujemy zorganizować z tych środków festyn. Prosimy o głosy przez internet lub formą papierową. Z tyłu na stoliku są wyłożone druki.
   
 10. W dniach od 18 do 27 kwietnia przyszłego roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Francji. W planie: Kolonia, Paryż, Lourdes, Carcassonne, Awinion, La Salette, Ars, Bawaria i Ratyzbona. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza wikariusza.
   
 11. Na stoliku znajduje się czasopismo biblijne Galilea. Obecny numer 16 jest poświęcony przypowieściom Jezusa. Szczegóły u ks. Łukasza wikariusza.
   
 12. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 2713zł., Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie. W przyszłym tygodniu nasza kolekta budowlana.
   
 13. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 18.30 – 20.00 i w czwartek 16.00 – 16.45. Biuro znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Grasera 5.  
   
 14. Zachęcamy do zabrania gazetki Wieści od św. Andrzeja, a także do zakupu tygodnika Niedziela.

   

18 września 2022r.
XXV Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę. 
   
 2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: .w środę święto św. Mateusza Ewangelisty, a w piątek św. o. Pio.
   
 3. Zapraszamy na spotkania w Ramach Centrum Aktywności Lokalnej. Więcej informacji na plakatach w gablocie.
   
 4. W piątek  na godz. 17.00 zapraszamy na pierwszą próbę dzieci ze Scholki Parafialnej
   
 5. W sobotę na godz. 10.00 do salki Św. Jana Pawła II zapraszamy dzieci z Oazy Dzieci Bożych.
   
 6. W niedzielę 25 września gościć będziemy w naszej parafii o. Jerzy Zieliński, kapucyn pracujący w parafii św. Józefa w Dnieprze na wschodzie Ukrainy. Po Mszy będzie zbiórka do puszek na działania parafii w czasie wojny.
   
 7. Mamy jeszcze wolne miejsca w naszym Parafialnym Punkcie Przedszkolnym Lolek. 
   
 8. Przypominamy, że od początku września wprowadziliśmy Msze św. o godz. 8.00 w środę z nowenną, w piątek i w sobotę. Mamy wolne intencje mszalne, można zamawiać w biurze parafialnym lub w zakrystii. 
   
 9. W dniach 18 - 27 kwietnia przyszłego roku planujemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Francji. W planie: Kolonia, Paryż, Lourdes, Carcassonne, Awinion, La Salette, Ars, Bawaria i Ratyzbona. Szczegóły u ks. Łukasza wikarego. Plan pielgrzymki jest wywieszony w gablocie.
   
 10. W zeszłą niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 5127zł., Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie. Zakończyliśmy prace przy windzie oraz przystosowanie łazienek dla osób niepełnosprawnych przy udziale dofinansowania z PFRON. Przystosowaliśmy także w pełni salkę dla punktu przedszkolnego i salkę dla ministrantów i młodzieży na piętrze. Dziękujemy za wszelką pomoc.
   
 11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 18.30 – 20.00 i w czwartek 16.00 – 16.45. Biuro znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Grasera 5.  
   
 12. Zachęcamy do zabrania gazetki Wieści od św. Andrzeja, a także do zakupu tygodnika Niedziela.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies