Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Ogłoszenia Parafialne

11 lipca 2021r. - XV Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Przeżywamy wspólnie XV Niedzielę Zwykłą. W piątek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel czyli Szkaplerznej. Na Mszę św. o godz. 17.00 i 18.00 zapraszamy osoby, które chciałyby przyjąć szkaplerz. Będą do nabycia w kaplicy.
   
 3. W środę na Mszę św. o 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca.
   
 4. Zapraszamy do działań w ramach Centrum Aktywności Lokalnej oraz Lokalnej Grupy Działania. Wczoraj nasi seniorzy byli w teatrze na spektaklu „Kariera Nikodema Dyzmy”. We wtorek na 19.00 zapraszamy na zajęcia florystyczne.
   
 5. Od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00 – 13.00 zapraszamy dzieci na zajęcia z robotyki. Prosimy dzisiaj zapisać dzieci, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.
   
 6. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 7. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 1864zł. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary podczas kolekty budowlanej na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. 
   
 8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek 19.00 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45.
   
 9. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł.
   
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego tygodnia pracy oraz wypoczynku.

   

27 czerwca 2021r. - XIII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Przeżywamy dziś Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Diecezji. O godz. 17.00 z Wyższego Seminarium Duchownego wyruszy procesja do Sanktuarium na Bielanach. 
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 4. Zapraszamy do działań w ramach CAL. W poniedziałek i środę na zajęcia z Aqua aerobicu, we wtorek na 15.30 dzieci na zajęcia z robotyki. Seniorów zapraszamy w poniedziałek na zajęcia z dietetykiem, we wtorek na zajęcia kulinarne, w środę na zajęcia z decupage, a w czwartek na zajęcia z informatyki.
   
 5. Od poniedziałku do piątki nasi ministranci oraz dzieci ze scholki wyjadą na wypoczynek do Jastarni. Zbiórka dla uczestników w poniedziałek o 5.30 na parkingu przy kaplicy. Życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku ks. Łukaszowi, opiekunom i dzieciom naszej parafii.
   
 6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w poprzednią niedzielę dla małego Nataniela. W najbliższym czasie podamy zebraną kwotę. Bóg zapłać za dobre serca.
   
 7. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 8. W dniach 29 września – 8 października organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Chętnych prosimy o zapisy do końca lipca. Koszt to 2000zł i 150 euro.
   
 9. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 1773zł. Bóg zapłać za ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. 
   
 10. Biuro parafialne czynne we wtorek 19.00 – 20.00.
   
 11. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł.
   
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Hieronima Rutkowskiego, lat 84. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
   

20 czerwca 2021r. - XII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 3. W poniedziałek 14 czerwca młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bp Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży, a wszystkim, którzy pomogli w pięknym przebiegu Liturgii i przygotowaniu z serca dziękujemy.
   
 4. Zapraszamy do działań w ramach CAL. W poniedziałek i środę na zajęcia z Aqua aerobicu, we wtorek na 15.30 dzieci na zajęcia z robotyki. Seniorów zapraszamy we wtorek na zajęcia kulinarne, w środę na informatykę, a w czwartek na zajęcia z psychologiem.
   
 5. W czwartek na godz. 18.30 zapraszamy do kaplicy dzieci na wspólne gry planszowe. Będą też słodkości. Zapraszamy
   
 6. Dzisiaj przy kaplicy będzie organizowany kiermasz ciast dla Nataniela. Każdy kto przed lub po Mszy Św. wrzuci cegiełkę do puszki na operację Nataniela dostanie kawałek domowej słodkości do niedzielnej kawy. Nataniel to nasz mały parafianin chory na serce i kilka innych schorzeń, chcemy wesprzeć ogromny wydatek jakim jest operacja. Więcej informacji w gazetce. Okażmy dobre serce.
   
 7. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 8. W dniach 29 września – 8 października organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Chętnych prosimy o zapisy do końca lipca. Koszt to 2000zł i 150 euro.
   
 9. W zeszłą niedzielę na kolektę, ze wsparciem sponsora zebraliśmy 15 827zł. Bóg zapłać za ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą. W tej chwili przygotowujemy elewację zewnętrzną, przygotowujemy wentylację na parterze oraz kładziemy instalację grzewczą i wylewamy podłogi na piętrze. 
   
 10. Biuro parafialne czynne we wtorek 19.00 – 20.00 oraz czwartek 16.00 – 16.45.
   
 11. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł.
   
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego, dobrego tygodnia.

   

13 czerwca 2021r. - XI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości dziękując za wspólną modlitwę.
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o 17.00, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 3. W poniedziałek 14 czerwca o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp Andrzej Suski. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży, aby z odwagą przyjęli dary Ducha Św.
   
 4. Zapraszamy do działań w ramach CAL. W poniedziałek i środę na zajęcia z Aqua aerobicu, we wtorek na 15.30 dzieci na zajęcia z robotyki. Inne zajęcia według harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej i facebooku parafii.
   
 5. We wtorek 15 czerwca po Mszy o 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i dziewczynek ze scholi dotyczące wakacyjnego wyjazdu do Jastarni, który odbędzie się w dniach od 28 czerwca do 2 lipca.
   
 6. W sobotę odbyły się drzwi otwarte na naszej budowie Domu Parafialnego. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego spotkania, za liczną obecność i wsparcie dla naszej budowy.
   
 7. W niedzielę 20 czerwca przy kaplicy będzie organizowany kiermasz ciast dla Nataniela. Każdy kto przed lub po Mszy Św. wrzuci cegiełkę do puszki na operację Nataniela dostanie kawałek domowej słodkości do niedzielnej kawy. Aby wesprzeć Nataniela zachęcamy również do dołączenia do grupy licytacyjnej na Facebooku "Licytacje dla Nataniela". Jest to okazja do wystawiania i zakupu atrakcyjnych przedmiotów i usług, z których wszystkie środki kierowane są na operację maluszka." Nataniel to nasz mały parafianin chory na serce i kilka innych schorzeń, chcemy wesprzeć ogromny wydatek jakim jest operacja. Okażmy dobre serce.
   
 8. Prosimy, aby osoby modlące się w naszej kaplicy w części zamkniętej miały maseczki. Stojąc z tyłu jesteśmy w parku, więc prosimy zachować dystans. 
   
 9. W dniach 29 września – 8 października organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Chętnych prosimy o zapisy do końca lipca. Koszt to 2000zł i 150 euro.
   
 10. W zeszłą niedzielę na kolektę zebraliśmy 2082zł. Bóg zapłać za ofiary na naszą budowę Domu Parafialnego z Kaplicą, za ofiary na kolektę budowlaną. 
   
 11. Biuro parafialne czynne we wtorek 19.00 – 20.00 i czwartek 16.00 – 16.45.
   
 12. Proszę zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia również tygodnik "Niedziela" w cenie 6 zł.
   
 13. Wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego, dobrego tygodnia.
  Dzisiaj kolekta budowlana, serdecznie polecamy ją Waszej ofiarności. Jeśli uda się zebrać minimum 5000zł. to jeden z naszych sponsorów ofiaruje dodatkowo 10 000zł. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary.

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies