Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Rady parafialne


​​Drodzy parafianie

Rozpoczęliśmy organizację naszej parafii. Pragniemy stworzyć wiele różnych wspólnot, które będą odpowiadały duchowym potrzebom wszystkich naszych parafian. Będą wspólnoty dla dzieci i młodzieży, dla małżonków i osób samotnych, a także dla osób starszych i chorych. Od początku chcemy tez zająć się przygotowaniem koncepcji i budową naszego kościoła parafialne.


Świadomi tego, że przed nami bardzo wiele rozmaitych decyzji i wyborów, chcemy podejmować je razem. Głosem wszystkich parafian dobrze gdyby stała się rada parafialna. Podzielona ona będzie na dwie sekcje. Pierwsza to rada duszpasterska, która będzie doradzać proboszczowi w sprawach duszpasterskich i organizacyjnych parafii. Druga to rada gospodarcza, która bardziej będzie wspomagała proboszcza w budowaniu kościoła i w sprawach ekonomicznych naszej parafii. Do rady duszpasterskiej może należeć od 20 do 40 osób, natomiast do rady gospodarczej około 10 osób.

Kolęda to najlepsza możliwość, aby proboszcz mógł porozmawiać ze swoimi parafianami. Odnaleźć tych, którzy chcą zaangażować się w życie parafii i w jej działalność. Owocem tegorocznej kolędy chciałbym, aby było właśnie powstanie tych dwóch rad. Chciałbym odnaleźć w naszej parafii osoby naprawdę chętne, otwarte, które swoją wiedzą, doświadczeniem, talentami będą chciały wspomóc działanie całej wspólnoty, na sposób duszpasterski i gospodarczy. Niech nasza parafia, kościół, który zbudujemy będą naszym wspólnym dobrem.

                                                                                                                    Szczęść Boże
                                                                                                                 ks. prob. Łukasz

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies