Strona główna » Duszpasterze

Duszpasterze

Ks. Łukasz Skarżyński – proboszcz

Ks. Łukasz Skarżyński urodził się w Toruniu 4 stycznia 1983r. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 23 i II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 2008r. z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego. W latach 2008 – 2012 pracował w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, a następnie w latach 2012 – 2015 w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Ostatni rok posługiwał w Caritas Diecezji Toruńskiej oraz prowadził Bursę Akademicką w Przysieku. Od trzech lat jest także kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W listopadzie 2016r. ks. bp. Andrzej Suski powierzył tworzenie nowej parafii i mianował go proboszczem na toruńskim Jarze.

Ks. Łukasz Grzelak – wikariusz parafii

Ks. Łukasz urodził się 24 września 1989 roku w Golubiu-Dobrzyniu. Po ukończeniu Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Święcenia kapłańskie z rąk księdza biskupa Andrzeja Suskiego przyjął 20 czerwca 2015 roku. W latach 2015-2020 pełnił obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu, gdzie założył oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uczestniczył w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. 24 sierpnia 2020 roku rozpoczął posługę wikariusza w naszej parafii, gdzie opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza i scholą parafialną, a także będzie przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania. Jest katechetą w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym.

Ks. Michał Oleksowicz

Ks. Michał Oleksowicz urodził się w Toruniu 19 marca 1987 r. Po ukończeniu IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 2012 r. z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego. W latach 2012-2014 pracował w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie. Następnie został skierowany na studia specjalistyczne z filozofii na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie (2014-2021) zakończone obroną doktoratu. Pracuje jako asystent na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu w Katedrze Filozofii Chrześcijańskiej jest pracownikiem pola badawczego „Logika i filozofia nauki” przy Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu; członkiem redakcji międzynarodowego czasopisma „Scientia et Fides” pracownikiem zespołu „Laboratorium Wolności Religijnej” . Od 1 września 2021 r. pełni funkcję wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Od 2018 r. pomaga duszpastersko w parafii Św. Andrzeja Apostoła na Jarze. Kocha góry, filozofię, dobrą książkę, modlitwę Jezusową, kolej szynową i czekoladę. Opiekun wspólnoty „Syjon 87.7”. Razem z zespołem muzycznym prowadzi Wieczory Uwielbienia (2-gi czwartek miesiąca).

Kontakt: oleksowicz.michal@gmail.com

Ks. Kamil Pańkowiec – były wikariusz parafii

Ks. Kamil urodził się 14 grudnia 1988 r. w Toruniu. Po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego przyjął 15 czerwca 2013 roku. W latach 2013-2018 pełnił obowiązki wikariusza w parafii Wniebowzięcia NMP w Grucie. Ks. Kamil jest bardzo aktywnym i zaangażowanym kapłanem, który do tej pory prowadził wiele wspólnot w parafii w Grucie, wziął udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wraz ze swoją młodzieżą z parafii. Zorganizował wiele pielgrzymek po Polsce i nie tylko. Z zamiłowania jest czynnym strażakiem ochotnikiem. W naszej wspólnocie poprowadzi ministrantów oraz scholkę parafialną, zajmie się także Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich i tworzyć będzie zespół młodzieżowy, który śpiewać będzie podczas Mszy św. o 18.00. Uczyć będzie w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Żwirki i Wigury.

Wsparcie budowy kościoła

Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

Więcej informacji
Zgłoś błąd / poprawkę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram