Strona główna » Ogłoszenia parafialne » 03.12.2023 – Ogłoszenia Duszpasterskie

03.12.2023 – Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne – 3 grudnia 2023 r.
I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy czas Adwentu, w którym chcemy przygotować się na przeżywanie Bożego Narodzenia. W tym czasie zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie.
 2. W czwartek przeżywaliśmy nasz odpust parafialny ku czci św. Andrzeja Apostoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować piękną liturgię i koncert, kapłanom, służbie liturgicznej, panu organiście i scholi gregoriańskiej, panom kościelnym, paniom w kuchni i wszystkim, którzy włączyli się w przebieg uroczystości. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólna modlitwę i świętowanie.
 3. W Adwencie w każdy poniedziałek zapraszamy na Katechezy Adwentowe. Rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św., a następnie katecheza, którą wygłosi ks. dr Tomasz Huzarek, rektor WSD w Pelplinie.
 4. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcimy opłatek na wigilijny stół. Opłatek będzie można nabyć każdego dnia w Adwencie przy wyjściu z kaplicy, w zakrystii i biurze parafialnym. Zebrane ofiary przeznaczymy na budowę naszej świątyni. Zachęcamy do kultywowania tej pięknej, polskiej tradycji.
 5. Zapraszamy na Kiermasz Ozdób Świątecznych, który przygotowali uczestnicy naszego Klubu Seniora. Od kilku tygodni wytrwale pracują, aby przygotować dla nas piękne ozdoby. Zapraszamy po każdej Mszy św. przy wyjściu z kaplicy od strony parkingu.
 6. Do nabycia są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mamy świece małe, duże i ozdobne. Zachęcamy.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w Sali św. Jana Pawła II spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy najmłodszych.
 8. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na warsztaty rekolekcyjne „Thalita Kum”, które odbędą się w Centrum Dialogu przy Pl. Frelichowskiego 1 w dniach 9-10 grudnia. Koszt to 90 zł. Na warsztaty zapraszamy osoby w wieku 16 – 36 lat, które pragną pogłębić swoją wiarę. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 9. Osoby, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę na Lubelszczyznę, proszone są o dokonanie pierwszej wpłaty w wysokości 410 zł do księdza Łukasza wikarego, do dzisiaj.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie naszej parafii. Tydzień temu na kolektę zebraliśmy 4244 zł. Dziękujemy także za ofiary przekazane na konto parafialne i przez ofiaromat.
 11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i we wtorek w godz. 18.30 – 20.00 oraz czwartek 16.00 do 16.45.
 12. Prosimy zabrać gazetkę parafialną Wieści od św. Andrzeja. Do nabycia tygodnik Niedziela.
Zobacz intencje mszalne
Opublikowano: 3 grudnia 2023

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram