Strona główna » Wspólnoty

Wspólnoty

Parafia zbudowana jest z różnorodnych grup i wspólnot, które są różne, ale działając umacniają całą wspólnotę parafialną. Pięknym byłoby, aby każda grupa wiekowa miała możliwość odnalezienia odpowiedniej wspólnoty dla siebie, aby realizować swoje zainteresowania, poznawać nowych, ciekawych ludzi, rozwijać swoją wiarę i dzielić się nią z innymi.

Mam nadzieję, że nasze spotkania podczas kolędy pozwolą nam wymienić swoje poglądy, rozeznać jakie doświadczenia wspólnot macie do tej pory i zaproponować takie wspólnoty, do których chętnie będą dołączać kolejni parafianie.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Rozpoczęliśmy od Liturgicznej Służby Ołtarza, czyli od ministrantów i lektorów. Udało się nam pozyskać już 7 uczestników. Jeden z nich to dorosły akolita, czyli osoba, która po przygotowaniu uzyskała możliwość rozdawania Komunii Św. Mamy 2 lektorów, którzy będą nam czytać Słowo Boże, a także 4 ministrantów młodszych, którzy posługują do Mszy św. Poszukujemy kolejnych kandydatów chętnych do służby przy ołtarzu Pana Jezusa.

Żywy Różaniec

Kolejną można powiedzieć sztandarową wspólnotą jest Żywy Różaniec. Wspólnota modlitewna, której uczestnicy każdego dnia odmawiają jedną dziesiątkę różańca, w różnych intencjach Kościoła oraz misyjnych. Dodatkowo uczestnicy spotykają się raz w miesiącu na spotkaniu formacyjnym, gdzie wymieniają się tajemnicami. Do każdej róży potrzebne jest 20 osób. My w naszej parafii mamy już kilka osób chętnych do podjęcia tego wyzwania.

Wsparcie budowy kościoła

Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

Więcej informacji
Zgłoś błąd / poprawkę
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram