Strona główna » Aktualności » Katechezy Adwentowe

Katechezy Adwentowe

Przygotujcie drogę Panu…

Kochani, czas Adwentu to czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Na czym więc ma polegać owe przygotowanie? Nie chodzi tu o porządki w naszych domach, choć to również bardzo ważne. Przygotować nasze serce, nasze życie na wyjątkowe spotkanie, z tym który dla nas ma się narodzić. Dlatego chodzi tu przede wszystkim o duchowe przygotowanie, aby doświadczyć bliskości i obecności Pana Jezusa.

W Wielkim Poście służą temu rekolekcje wielkopostne, które najczęściej trwają 4 dni. Podobnie jest w naszej wspólnocie parafialnej. W Adwencie natomiast każdego roku chcemy zaproponować inną formę przygotowania i rekolekcji. W tym roku będą to Katechezy Adwentowe, które odbywać się będą w każdy poniedziałek Adwentu. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a następnie wspomniana Katecheza Adwentowa. W tym roku wygłosi je ks. dr Tomasz Huzarek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wykładowca Wydziału Teologicznego na UMK w Toruniu oraz prezes Fundacji Pro Futuro Theologiae. Ks. Tomasz jest także duszpasterzem i ma niezwykłą pasję, razem z 4 osobową ekipą każdego roku w wakacje zdobywa jakieś sanktuarium organizując wyprawę rowerową. Był już w Santiago de Compostela, w Rzymie, w Medjugorie, a najbliższa wyprawa będzie do La Salette.

Serdecznie zachęcamy do udziału w Katechezach Adwentowych, to czas który wyda dobre i piękne owoce i pomoże każdemu z nas jeszcze lepiej przygotować się na przyjście nowonarodzonego Zbawiciela.

Opublikowano: 3 grudnia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram