Strona główna » Aktualności » Patent na związki według św. Andrzeja

Patent na związki według św. Andrzeja

Rodzina to najważniejsza komórka społeczna, ona jest pierwszą i najważniejszą dla Ojczyzny i Kościoła, w ten sposób o rodzinach i małżeństwach mówić św. Jan Paweł II. Faktycznie bardzo często mówimy o kryzysie młodych ludzi, o kryzysie w Kościele czy o braku powołań kapłańskich i do służby w Kościele. Pytamy o przyczyny, o źródła. Przecież młodzi Polacy, młodzi ludzie Kościoła, nowi kapłani czy siostry zakonne, oni wszyscy najpierw wzrastają w domach, jako dzieci. Są owocem miłości swoich rodziców i wychowywani w polskich rodzinach. Jeżeli więc małżeństwa przeżywają kryzysy, jeżeli rodziny są skłócone i podzielone i nie otrzymują pomocy od Państwa, od Kościoła, od Samorządów to trudno, aby całe społeczeństwo rozwijało się właściwie i w dobrym kierunku.

Mamy więc konkretny pomysł i propozycję dla naszych małżeństw i rodzin żyjących w naszej wspólnocie parafialnej i na naszym osiedlu. Od sierpnia do września nasza Parafia wdraża do życia nowy projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Innowacji Społecznych dla Miasta Torunia. W naszej wspólnocie projekt skierowany jest dla par, małżeństw pt.  ,,Patent na związki według św. Andrzeja’’. Słowo patent, dlatego, że jest to konkretna propozycja, która głęboko wierzymy może pomóc naszym małżeństwom i rodzinom. Słowo związki wskazuje na to, że projekt przygotowany jest nie tylko dla małżeństw sakramentalnych, ale także dla osób żyjących w związkach cywilnych czy wolnych związkach. Według św. Andrzeja wskazuje nie tylko na to, że czerpiemy mądrość i pomysły od św. Andrzeja Apostoła, naszego Patrona, ale że cały projekt przygotowali przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej dla innych, że jako wspólnota wewnętrznie troszczymy się o swoich.

W ramach projektu proponujemy innowacyjne działania. Będzie to okazja na spotkania mające na celu wejście w sferę relacji między małżonkami, intymności, seksualności wpływającej na życie codzienne, relacji między pokoleniami, a co najważniejsze pomoc, aby powracać do źródeł miłości, przyjaźni i życiowych decyzji. Działania dedykujemy głównie małżeństwom oraz ich otoczeniu, tj. rodzina, dzieci. Realizowane będą zajęcia wspierające naszą lokalną społeczność poprzez warsztaty z psychologiem, seksuologiem, mediatorem. Projekt ma na celu integracje i aktywizację osób z grupy docelowej. Realizowane będą m.in. działania w formie warsztatowej, tj. zajęcia z mediatorem rodzinnym, zajęcia manualne, fizjoterapia dla par, a także zajęcia sportowe: wycieczka rowerowa czy gra terenowa dla par i ich dzieci oraz zajęcia teatralne. Odbędą też wspólne inicjatywy, takie jak wieczorki tematyczne, trening rozładowywania złości, napięć, uspokojenie poprzez zmysły wzroku/zapachu, spotkania kulturalne, wspólne rozmowy i propozycje metod poprawiających dialog małżeński.

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy pary, małżeństwa, które chcą pogłębić swoją relacje, a nawet odbudować ją na nowo. Do projektu obowiązują zapisy. Należy zgłosić się na numer projektowy naszej parafii lub na email parafialny w celu ustalenia spotkania i wypełnienia formalności. Liczba uczestników jest ograniczona.

Opublikowano: 11 sierpnia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram