Strona główna » Aktualności » Pielgrzymujemy także w Toruniu – Minipielgrzymka

Pielgrzymujemy także w Toruniu – Minipielgrzymka

W dniu 4 sierpnia z Toruńskiej Katedry wyruszy na pielgrzymkowy szlak Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej. 12 sierpnia pielgrzymi dotrą na Jasną Górę, aby o godz. 17.00 uczestniczyć w uroczystej Eucharystii na Wałach Jasnogórskich, której przewodniczyć będzie ks. bp Józef Szamocki.

Pielgrzymce na Jasną Górę każdego roku towarzyszy także Minipielgrzymka w Toruniu. Ta forma duszpasterska ma za zadanie wspomagać modlitwą pątników Diecezji Toruńskiej pielgrzymujących do stóp Maryi na Jasną Górę w Częstochowie. Dlatego mini pielgrzymka odbędzie się w formie pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w których będziemy modlić się i zawierzać Pielgrzymów.

W poniedziałek 7 sierpnia pielgrzymi przybędą także do naszej Parafii. Wyruszymy z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na toruńskich Koniuchach, aby ok. 17.15 przybyć do naszej parafii. O godz. 17.30 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu, aby o godz. 18.00 odprawić Mszę św. w intencji pielgrzymów oraz tych intencjach, które niosą do Tronu naszej Matki.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a może jeśli czas i możliwości pozwolą także do pielgrzymowania.

Opublikowano: 1 sierpnia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram