Strona główna » Aktualności » Rekolekcje Wielkopostne 2024 i koncert – wspólnie rozważamy Słowo Boże

Rekolekcje Wielkopostne 2024 i koncert – wspólnie rozważamy Słowo Boże

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, czas nawrócenia i pokuty. Obok nabożeństw pasywnych czyli Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w Wielki Post wpisują się rekolekcje, czyli czas szczególnego wsłuchiwania się i rozważania Słowa Bożego.

Jak w każdym roku nasze rekolekcje rozpoczniemy w II Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają one do środy, a więc od 25 do 28 lutego. Nauki będą głoszone podczas mszy świętej w niedzielę o 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 oraz o 17:00 i 18:00, a w dni powszednie o godzinie 8:00, 17:00 i 18:00. Nasze rekolekcje poprowadzi ksiądz dr Artur Szymczyk, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Diecezji Toruńskiej, ale także dyrektor domu dla księży seniorów “Fraternitas”. Ksiądz Artur kieruje duszpasterstwem w naszej diecezji, ale jest także opiekunem wspólnoty “Posłanie”. W 2016 roku przygotował Światowe Dni Młodzieży w Krakowie razem z naszym Proboszczem.

Przy okazji rekolekcji, aby zaprosić do rozważania tajemnic naszej wiary chcemy także zaproponować w niedzielę wieczorem o godzinie 19:00 koncert pieśni pasyjnych “W Ogrodzie Oliwnym” w wykonaniu znanej wokalistki Violi Brzezińskiej. Wiola Brzezińska to laureatka telewizyjnej “Szansy na sukces” oraz festiwalu w Opolu. Występowała w słynnym musicalu “Metro”, gdzie grała jedną z głównych ról w warszawskich teatrach: Dramatycznym i Buffo. Nagrała kilka autorskich albumów oraz wielokrotnie gościła na płytach wielu znanych artystów polskich i zagranicznych. Sławomir Kosiński – wybitny gitarzysta, który od ponad 17 lat gra z Urszulą. Współpracuje ponadto między innymi z Ryszardem Rynkowskim i Mietkiem Szcześniakiem.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania rekolekcji wielkopostnych i uczestnictwa w koncercie pasyjnym “W Ogrodzie Oliwnym”.

Opublikowano: 24 lutego 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram