Strona główna » Aktualności » Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z papieżem Franciszkiem

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z papieżem Franciszkiem

W dniach 28 lipca – 6 sierpnia 2023 w Portugalii w Lizbonie odbywają się Światowe Dni Młodzieży, gdzie młodzi z całego świata spotkają się z papieżem Franciszkiem. Światowe Dni Młodzieży zainicjował papież Jan Paweł II, a następnie kontynuują je kolejni papieże. Najpierw młodzi spotykają się w diecezjach i parafiach, aby dać świadectwo wiary, a następnie w centralnym miejscu spotykają się z Ojcem Świętym i resztą pielgrzymów.

Grupa pielgrzymów diecezji toruńskiej w drodze na ŚDM w Lizbonie nawiedziła sanktuarium maryjne w Lourdes. Do Lizbony z naszej diecezji wybrała się ok. 160 osobowa grupa młodzieży pod kierownictwem ks. Adama Lisa i ks. Sławomira Witkowskiego. Wyruszyli także klerycy toruńskiego Seminarium.

W dniach 28 – 31 lipca zostali przyjęci do rodzin w diecezji Lamego w parafii Resende. Natomiast w dniach 1 – 6 sierpnia pielgrzymi będą uczestniczyć w wydarzeniach centralnych w Lizbonie oraz we Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o młodzieży naszej Diecezji, a także o młodych z całego świata. Prośmy także za papieża Franciszka, który zawsze jest gospodarzem ŚDM.

Opublikowano: 2 sierpnia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram