Strona główna » Aktualności » Zbieramy środki na rozpoczęcie budowy naszego kościoła

Zbieramy środki na rozpoczęcie budowy naszego kościoła

Po zakończeniu budowy i uposażeniu naszego Domu Parafialnego, coraz śmielej zaczynamy myśleć o rozpoczęciu budowy naszego kościoła parafialnego. W ostatnim czasie wykonywaliśmy ostatnie prace przy Domu Parafialnym, głównie zabezpieczaliśmy balkony i położyliśmy posadzki od wschodniej i zachodniej strony, zrobiliśmy ścieżkę na tereny zielone, przygotowaliśmy do użytku kolejne salki, zwłaszcza na pierwszym piętrze. W tej chwili kończymy przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego naszej świątyni. Pracy jest bardzo dużo, trzeba poplanować wiele szczegółów dotyczących konstrukcji, a także projektów branżowych. To także generuje koszty, gdyż praca projektantów także jest kosztowna, a chcemy wszystkie zobowiązania uregulować do rozpoczęcia naszej budowy.

Od jakiegoś czasu rozpoczęliśmy zbiórkę środków, które będą przekazane tylko na budowę naszej świątyni. Budowa samych fundamentów to koszt około pół miliona złotych. Dlatego wszystkie kolekty budowlane, a także wpłaty na cel budowy przeznaczamy w całości na rozpoczęcie budowy naszej parafialnej świątyni.

Na prośbę naszych parafian, a także gości przygotowaliśmy ofiaromat dzięki któremu możemy przekazać środki na budowę przy użyciu karty bankowej lub blika. Na ekranie możemy wybrać kwotę, którą chcemy wpłacić i przekazać te środki bezgotówkowo. Wielu z nas nie nosi już przy sobie gotówki, korzystamy z transakcji bezgotówkowej, wielu chce złożyć ofiarę, ale mają tylko kartę, dlatego liczymy, że nasz ofiaromat się przyjmie i Ci, którzy będą chcieli, będą mogli skorzystać. Nasz ofiaromat stał będzie w Domu Parafialnym, przy wyjściu z kaplicy od strony parkingu, gdyż kaplica nie była by dobrym miejscem.

Kochani w ostatnią niedzielę na kolektę budowlaną zebraliśmy 7343zł. Całą tę sumę przeznaczamy na naszą budowę. Dzisiaj Ks. Proboszcz głosi kazania i razem z Parafianami prowadzi zbiórkę w parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. Wszelkie zaangażowanie starania mają, prowadzić do tego, abyśmy na wiosnę, po Świętach Wielkanocnych mogli rozpocząć budowę naszej Świątyni Parafialnej. Dziękujemy więc za wszelkie dobro, każdą ofiarę i zaangażowanie na rzecz budowy.

Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

Opublikowano: 18 listopada 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne treści

Skontaktuj się z nami

  Wsparcie budowy kościoła

  Prosimy o wsparcie budowy kościoła parafialnego
  nr. konta: 06 9511 0000 0000 5948 2000 0040

  Bóg zapłać za dobroć serca i wsparcie naszej parafii

  Ksiądz Proboszcz wraz z Parafianami

  Więcej informacji
  Zgłoś błąd / poprawkę
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram